1. Hrvatska nogometna liga, 27. kolo, 22.04.2009, 16:30 h, Gradski vrt, gledatelja: 1000
Suci: Alan Gerek (Zabok), Damir Pervan (Bjelovar), Mladen Lončar (Virovitica)

Petar Plevnik • srijeda, 22.04.2009.

U susretu koji će brzo pasti u zaborav, nogometaši Intera iz Zaprešića potpuno zasluženo odnijeli su vrijedan bod iz Gradskog vrta. Osječani su i danas potvrdili kako je s ovakvom igrom Europa tek sanak pusti...

Marko Lončar
81'
10
Tomislav Jonjić
87'
11
Ivan Bubalo
89'
Borimir Perković

Ne znamo da li radni dan, promjenjive igre Osijeka u posljednje vrijeme ili gostovanje Intera, no tek 1000 gledatelja odlučilo se današnje poslijepodne provesti u Gradskom vrtu. Malobrojni domaći navijači teško da su mogli poželjeti bolje otvaranje susreta, budući da je već u jednom od prvih napada Osijek došao u vodstvo. Ibriks je projurio kraj Krznara i ubacio u petarac gostiju, gdje usamljeni Vedran Nikšić zabija za 1:0 i opravdava uvrštavanje u početni sastav na uštrb prvog osječkog strijelca Josipa Barišića.

Ne znamo je li rani pogodak zavarao Osječane, no ono što su bijelo-plavi prikazali do kraja susreta teško se može opisati drugačije nego kriminalno. Gosti iz Zaprešića brzo su uvidjeli da njihovi domaćini nisu nikakav bauk pa su ubrzo nakon primljenog pogotka preuzeli terensku inicijativu. Istina, prilično jalovu. Najbolju prigodu za izjednačenje Inter je propustio u 15. minuti nakon što je Yankep odlično ubacio s desne strane, a Dodo ostao zamalo kratak na petercu domaćina.

Pokušali su Zaprešićani u prvom dijelu još dva puta preko Gregurovića iz slobodnih udaraca, dok su Osječani minutu prije odlaska na odmor, iz prve opasnije akcije nakon vodećeg pogotka, umalo došli do drugog pogotka, no kapetanu Primorcu u ključnim je trenucima ponestalo snage pred golom gostiju.

U nastavak susreta Inter je ušao još odlučnije da dođe do izjednačenja, dok su Osječani djelovali potpuno konfuzno, posebno na sredini terena. Takva igra domaćina umalo ih je skupo koštala u 55. minuti kada je izjednačenje gostiju odličnom intervencijom nakon pokušaja Dodoa spriječio debitant na golu Osijeka Ivan Vargić. Još bolju prigodu minutu kasnije propustio je Krznar, nakon što je Vida neoprezno glavom vraćao loptu Vargiću, no osječki vratar uspio je ukrotiti slab pokušaj gostujućeg kapetana.

Jedinu prigodu Osijeka u tom dijelu igre zabilježili smo u 64. minuti kada Kneževićpronalazi Nikšića na ulasku u 16-erac, no vratar gostiju Delač pravovremenim istrčavanjem otklanja opasnost.

Već u sljedećem napadu Nikšića je zamijenio Barišić, a o tome kako su Osječani igrali dovoljno svjedoči i činjenica da je do 65. minute trener domaćina Tomislav Steinbrückner obavio sve tri izmjene, no ni to nije pomoglo domaćinima da izbjegnu izjednačenje.

Igrala se 66. minuta kada su Šarić i Grgurović izmijenili dupli pas na 20-ak metara od gola Osijeka, a Šarić kraj pasivnih igrača Osijeka preciznim udarcem s ruba 16-erca pogađa malu mrežicu Vargićeva gola za 1:1 i više nego zasluženo izjednačenje.

Nakon izjednačujućeg pogotka gostiju, gledali smo uglavnom igru na sredini terena i već u tim trenucima bilo je jasno da će isfrustrirani gledatelji u Gradskom vrtu teško vidjeti još koji pogodak, posebno u mreži gostiju iz Zaprešića.

Tako je i bilo, u posljednjih 20 minuta susreta nismo vidjeli ništa vrijedno spomena pa je susret završio s najrealnijih 1:1. Igrači Osijeka gromoglasnim zvižducima ispraćeni su s travnjaka, dok su gosti iz Zaprešića pokazali kako dobra izdanja protiv Dinama i Hajduka nisu bila slučajnost te kako momčad Borimira Perkovića definitivno zaslužuje prvoligaški status.