1. Hrvatska nogometna liga, 27. kolo, 22.04.2009, 16:30 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 5.000
Suci: Danijel Trampus (Osijek), Crnolatac (Petrinja), Faletar (Bjelovar)

Bernard Jurišić • srijeda, 22.04.2009.

Baš kako se i najavljivalo, sesvetska Croatia nije imala nikakve šanse na Poljudu. Uvjerljiva predstava Hajduka bez Andrića i Kalinića mogla je biti i uvjerljivija, a razbijeni gosti na kraju su mogli biti zadovoljni sa "samo" pet komada u svojoj mreži...

Dario Jertec
60'
Artim Pollozhani
46'
7
Matias Zubak
46'
20
Laurent Atangana
80'
Srećko Lušić

Hajduk je protiv Croatije otvorio susret kako se i očekivalo i najavljivalo. Žestoko prema vratima Croatije, kako bi što prije prvim pogotkom skinuo breme s leđa. Desetak minuta "uštimavanja" bilo je dovoljno i već u 11. minuti "bili" su otvorili gostujuću bravu.

Šerić je s lijevog boka ubacio odličnu loptu iza leđa Croatijine obrane, a Senijad Ibričić je dočekao u sredini i zakucao u mrežu. Hajduk je napravio željeno - načeo je gostujuću mrežu već u ranoj fazi utakmice.

Grogirane goste Hajduk je još više pritisnuo, uslijedilo je 10 minuta potpune ofanzive pred Šimićem. Malo su neprecizni bili Šerić i Linić, ali zato je Ibričić imao uštiman ciljnik. U 18. minuti uposlio ga je Marijan Buljat, reprezentativac BiH se okrenuo i prevatio vratara Croatije za 2:0.

U 28. minuti Linić i Ibričić pogodili su istu vratnicu u razmaku od desetak sekundi, a četiri minute kasnije Oremuš je izašao oči u oči sa Šimićem, ali ga nije uspio prevariti. Prvi dio prošao je u potpunoj dominaciji Hajdukovaca, koji su igrali bez trojice standarnih igrača iz početnih 11 - Kalinića, Andrićai Pandže.

Otprilike istovjetnih desetak minuta trebalo je Hajdukovcima da postignu pogodak i u drugom dijelu. Ibričić je opet bio u središtu pozornosti, nakon dva pogotka ubilježio je i asistenciju za Hrvoja Vejića, koji u padu nogom pogađa za 3:0.

Tri minute kasnije, u 57. minuti, Mario Tičinović u razmaku od samo 30 seknundi je ušao i postigao pogodak. Oremuš mu je nabacio s desnog boka, a Tičinović je u prvom dodiru poslao loptu pod gredu za 4:0.

Uslijedilo je "čišćenje" Skoke i Vejića od kartona, ni jednog ni drugog neće biti u Zadru u nedjelju, no vraćaju se Kalinić, Andrić i Pandža. Vrijedi ubilježiti i debitantski nastup nove Hajdukove mlade napadačke nade Ante Vukušića, ponajboljeg strijelca omladinskih natjecanja minulih sezona.

U 72. minuti svoj je prvijenac ubilježio i proslavio i Dario Jertec. Varaždinac je prekrasno izveo slobodan udarac sa 20 metara, prebacio živi zid i poslao loptu dovoljno daleko od Šimićevog dohvata.

Imali su "bili" još nekoliko prigoda do vrha napuniti mrežu vjerojatnog budućeg drugoligaša, no i pet komada u mreži Sesvećana, posebno s obzirom da se igralo bez prvog strijelca Kalinića, i više je nego zadovoljilo oko 5.000 gledatelja na poljudskim tribinama. Torcida je na kraju susreta skandirala ime svog trenera Ante Miše, ali i podržali nogometaše Zadra koji u kasnijem terminu igraju protiv Dinama.