1. Hrvatska nogometna liga, 27. kolo, 22.04.2009, 16:30 h, Kranjčevićeva, gledatelja: 500
Suci: Damir Batinić, Miro Grgić, Vlatko Lončar (svi Osijek)

Napokon raspjevani Pjesnici

Mihaela Bradovski • srijeda, 22.04.2009.

Iako su gosti iz Vinkovaca u Ulicu pjesnika stigli prepuni optimizma za osvajanje barem boda, raspoloženi su domaći nogometaši pitanje pobjednika riješili već u prvome dijelu. Napokon domaćinsku igru okrunili su sa četiri pogotka, a Vinkovčani su metropolu mogli napustiti s još nekoliko golova u svojoj mreži...

Vedran Celjak
46'
17
Igor Jugović
67'
16
Besart Abdurahimi
69'
Mario Kiš
46'
14
Mario Andričević
60'
17
Vlatko Šimunac
72'
Stanko Mršić

Na najbolji mogući način započeli su Pjesnici susret s Vinkovčanima. U devetoj minuti Vugrinec loptu šalje desno gdje je u prodoru Jurendić koji zatim prizemnom loptom pronalazi Parlova. Zagrebov veznjak prolazi svog čuvara te nakon nekoliko koraka loptu šalje iza Burcse. Samo tri minute kasnije zanimljiva kombinacija Jurendića, Šovšića, Vugrinca, Krstanovića i Špičića, oko i unutar kaznenog prostora gostiju, no od svega ipak ništa.

"Bijeli" s pritiskom nastavljaju i u 17. minuti kada na dodavanje Vugrinca iz daljine pokušava Mujdža. Isti igrači na sceni su točno deset minuta kasnije kada Vugrinec nakon kornera pogađa gredu iz mat-prilike. Već dvije minute kasnije ponovno je moglo doći do promjene rezultata, Krstanović dodaje za Vugrinca koji u priliku gura Špičića. Kapetan domaćeg sastava prvo puca u blok, a zatim se ne snalazi najbolje u prilici za popravak.

Vezane vijesti

Nakon pola sata igre, nesigurnost lijeve strane obrambene linije domaćih mogao je iskoristiti Lukačević na dodavanje Barabana. Škorić je međutim bez problema uklonio opasnost. U 32. minuti Parlov dugom loptom u prostor u vrlo izglednu priliku gura Šovšića, no donedavni junior "bijelih" pogađa tek, već svladanog, vratara Burcsu. Minutu kasnije pogreška Kartela, Pavličić tuče prema golu Pjesnika, Škorić još jednom izlazi kao pobjednik.

Momčad Luke Pavlovića do novog je pogotka ipak uspjela stići u 36. minuti. Vugrinec kratkom loptom pronalazi Krstanovića koji prodaje lažnjak i bez većih napora postavlja već komfornijih 2:0. U idućoj je minuti priliku sam sebi stvorio Mujdža, no umjesto pogotka odlučio se za dodavanje nakon čega je lopta završila u posjedu gostujuće posljednje linije.

Do kraja prvoga dijela po jedna prilika na svakoj strani. Najprije u 42. minuti Vugrinec nakon brzog duplog pasa sa Krstanovićem ne uspijeva dobro zahvatiti loptu, a dvije minute kasnije još jednu slabu reakciju Zagrebove lijeve strane ne koristi Baraban. Njegov je udarac završio pored desne Škorićeve stative.

U nastavku nešto lakši ritam prekida udarac Pavličića za novu odličnu obranu Škorića. Tribine je novim pogotkom u 59. minuti probudio Pejić. U priliku ga je gurnuo Špičić, a Pejić, već naučen na postizanje ovakvih pogodaka, laganom, ali neugodnom loptom prebacuje vratara Vinkovčana. Lopta je, dojam je, na putu do gostujuće mreže okrznula Mešića.

Novu lijepu priliku zapucali su Zagrebaši, točnije Mujdža u 66. minuti. Na dodavanje Parlova veznjak "bijelih" iskosa s desne strane ulazi u kazneni prostor, a ispred njega, u trenutku za udarac, čisti Lukačević. Nakon brojnih izmjena u priliku je u 72. minuti ušla i Cibalia, točnije Vlatko Šimunac koji je u igru ušao upravo u toj minuti.

Novo slavlje na tribinama Kranjčevićeve uslijedilo je u 77. minuti nakon drugog pogotka Krstanovića. Zagrebov je napadač na lukav način izbjegao zaleđe, te je na dodavanje Jugovića, koje je u šesnaesterac gostiju propustio Vugrinec, lijevom nogom postavio konačnih i visokih 4:0. Zapucao je Krstanović priliku i u 81. minuti baš kao i Špičić dvije minute ranije, odnosno Vugrinec u 86. minuti, no do kraja dvoboja stanje na semaforu više se nije mijenjalo.

Nogometaši Stanka Mršića tako su svoj optimizam platili sa četiri pogotka u svojoj mreži, dok s druge strane nisu pokazali razlog upravo tome optimizmu. Pjesnici su ovom pobjedom brzo u arhivu pospremili loše izdanje s Kantride i napokon postali opasniji domaćini.