1. Hrvatska nogometna liga, 28. kolo, 26.04.2009, 16:30 h, Zadar, stadion u Stanovima, gledatelja: 6.000
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Conjar (Osijek), Pervan (Bjelovar)

Bernard Jurišić • nedjelja, 26.04.2009.

Hajduk je neokrznut prošao kroz zadarske Stanove i s nova tri boda nastavio borbu za naslov prvaka. U prošlom zadarskom okršaju ovih momčadi junak je bio Marin Ljubičić, kojemu je ovog puta pripala uloga - tragičara...

Marko Rašo
67'
15
Jure Jerbić
71'
19
Šime Gregov
73'
Dario Jertec
67'
Ante Miše

Zadar ipak nije uspio dvaput u istoj sezoni zaustaviti Hajduk u svojim Stanovima. Splićani su uvjerljivo slavili ukrcavši tri lopte u domaću mrežu, a uz brojne navijače Hajduka na tribinama pobjedi su se protiv svog bivšeg kluba veselila i čak četvorica Zadrana u početnoj momčadi Hajduka.

Hajduk je utakmicu otvorio na idealan način. Već u 6. minuti Senijad Ibričić je odličnim udarcem s ruba kaznenog prostora, na asistenciju Marijana Buljata, pronašao donji desni kut domaćeg vratara. Hajduk je postigao što je htio, rano je probio domaću obrambenu ljušturu.

Vezane vijesti

I kao da je taj pogodak zadovoljio, čak i uspavao Splićane. U narednih sat vremena igralo se potpuno ravnopravno, a Zadrani su u nekoliko navrata prijetili daljinskim projektilima. Ipak, najbolju prigodu do poluvremena propustio je Gabrić u 20. minuti, kad je ušao u kazneni prostor i pri pokušaju asistencije bio izblokiran.

Drugo poluvrijeme otvara zadarska prigoda utakmice. Ljubičić je uposlio Mitrovića na desnoj strani, ovaj šalje paralelu na drugu stranu kaznenog prostora, gdje ju dočekuje usamljeni Terkeš i gađa u - Subašića. Odlično je postavljen bio Hajdukov reprezentativni vratar, no prošlogodišnji najbolji strijelac lige mogao je puno bolje reagirati.

Zadar je nastavio pritiskati prema splitskim vratima još pet minuta, kada Marin Ljubičić ružnim startom na Andriću zarađuje direktan crveni karton. Nepromišljen potez igrača koji je u jesenskom dijelu bio junak utakmice ovog je puta prometnuo u tragičara. Jer Hajduk je brojčanu prednost znao materijalizirati.

Baš je Srđan Andrić pogotkom sedam minuta kasnije osigurao bodove svojoj momčadi. Šerić je ubacio s lijevog boka, loptu je zadarska obrana odbila, no samo do Hajdukova kapetana, koji sa 16 metara precizno cilja donji desni Vukovićev kut za 0:2.

Nakon što Kalinić nije realizirao odličan Gabrićev ubačaj, u 69. minuti Mario Tičinović postiže svoj drugi pogodak u četiri dana. Opet je Šerić bio inicijator, spustio je loptu s lijevog boka u srce kaznenog prostora, gdje ju je dočekao Tičinović i lijevom nogom spremio iza leđa domaćeg vratara.

Do kraja susreta bilo je samo pitanje tehnike da Splićani privedu utakmicu kraju. Svoju drugu prigodu u bijelom dresu dobio je i Giovanni Rosso, a jedina loša stvar za Hajdukovce u Zadru je podatak da su skupili čak pet žutih kartona, od kojih barem polovicu nepotrebno.

Hajduk je tako u lijepom ambijentu krcatog zadarskog stadiona nastavio utrku za naslov prvaka i produžio niz utakmica u kojima nije primio pogodak. Zadrani će bodove vrijedne opstanka morati tražiti protiv lakših suparnika u nastavku prvenstva.