1. Hrvatska nogometna liga, 28. kolo, 26.04.2009, 16:30 h, Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja: 1500
Suci: Goran Proleta (Opuzen), Robertino Dujela (Zadar) i Damir Kraljević (Zadar)

Ivana Jurica • nedjelja, 26.04.2009.

Sve do desetak minuta prije kraja utakmice Zagreb je imao vodstvo i tri boda u džepu. Šibenik je napadao, igrala se viktorija na gol gostiju, ali ništa nije upućivalo da bi se mogao dogoditi preokret. A onda je na scenu stupio domaći stoper Josip Bonacin. Prvo je eurogolom izjednačio, a zatim i asistirao za pobjednički gol Rodića i nova tri boda Šibenika (2:1)...

Antonio Jakoliš
61'
27
Hrvoje Spahija
87'
28
Alen Zoričić
90'
Igor Jugović
73'
2
Vedran Celjak
76'

Luka Pavlović

Dobro je Šibenik otvorio utakmicu. Izveli su Kalinićevi igrači nekoliko udaraca iz kuta, ali pravu priliku nisu stvorili. Opasno je zato zaprijetio Zagreb preko Josipa Jurendića u petoj minuti. Njegov je udarac domaći vratar Goran Blažević obranio, a na drugoj stativi našao se Ivan Krstanović koji nije uspio pogoditi iz takve situacije.

Domaćini su više imali loptu u svom posjedu, ali u prvom su poluvremenu prijetili uglavnom iz slobodnih udaraca. Ali ni Elez u osmoj, ni Celiščak u 18. minuti nisu bili precizni. Celiščak je odlično pucao u toj situaciji, Škorić izvrsno reagirao, lopta se odbila do Rodića koji promašuje gotovo nemoguće. Kazna za to stiže tri minute kasnije, također nakon slobodnog udarca. Izveo ga je Pejić, na drugoj stativu neometan puca Krstanović, i domaći vratar fantastično reagira, ali obrana je zastala što je iskoristio Krstanović koji ovog puta ne promašuje za vodstvo gostiju.

Modri opet prijete iz slobodnjaka. Pokušava Alispahić, ali nema problema za gostujućeg vratara. U 36. minuti sijevnula je opasna kontra gostiju. Krstanović je ušao u kazneni prostor i iskosa s lijeve strane, s Kwedijem i Raičem ''na leđima'', pucao, ali je Blažević dobro reagirao. Do kraja poluvremena Šibenik je zaprijetio preko Alispahića, a puno opasnije bilo je na drugoj strani nakon kornera Vugrinca kad je Krstanović glavom pucao pored gola.

U drugo poluvrijeme ušlo se bez izmjena. Tek je domaći trener Kalinić zamijenio strane svojih veznjaka Alispahića i Eleza. Krenuo je Šibenik u nastavku sa željom da što prije zabije pogodak. I bio je blizu u 49. minuti kad se Alispahić našao u dobroj prilici, ali umjesto udarca odlučio se na ubačaj i prilika je propala. U sljedećoj minuti dobra akcija Zagreba: Krstanović prolazi Raiča u domaćem kaznenom prostoru, dodaje Parlovu na drugu stativu, ali Blažević izlazi sa svog gola i spašava stvar.

Zagreb se i u drugom poluvremenu orijentirao na obranu. Domaćini su gotovo stalno imali loptu u svom posjedu, a Bijeli iz Kranjčevićeve su se vrlo organizirano branili i svoju priliku tražili iz kontri. U 61. minuti nakon ubačaja Kwedija glavom pokušava Kovač, ali gola i dalje nema. Šest minuta kasnije nakon ubačaja glavom je pokušao i Bonacin, ali s istim učinkom.

Uveo je tada domaći trener u igru i mladog Jakoliša i igra je dodatno živnula. Pavlovićeva momčad se i dalje vrlo homogeno branila i pravih prilika pred Škorićem nije bilo. Sve do 81. minuti kad se njegova mreža konačno zatresla. Korner s desne strane izveo je Kwedi, koji u pravilu ne izvodi prekide, lopta je došla do stopera Bonacina koji iz voleja neobranjivo pogađa mrežu gostiju.

Postignuti gol dodatno je motivirao domaćine koji su krenuli po novi. I tri minute kasnije on se zaista i dogodio. Opet je Kwedi izveo korner s iste strane, lopta je ponovno došla do Bonacina koji je ovaj put glavom šalje prema golu, pred Škorićem je Rodić samo malo okrznuo loptu, ali dovoljno da se mreža gostiju još jednom zatrese. Kakav preokret! Zagreb je imao sve u rukama, no, na kraju je ostao ''kratkih rukava''.

Do kraja utakmice zabilježili smo još jednu dobru priliku gostiju kad je Vugrinec pucao iskosa, ali Blažević je taj udarac obranio. Bodovi su tako ostali Šibeniku koji je dobrim dijelom utakmice bio vrijeđan i od dijela svojih ''navijača''. Igra domaćih nije bila na razinama nekih prijašnjih (posebno u prvom poluvremenu u kojem je bilo jako puno pogrešaka), čuli su se i zvižduci sa tribina, ali na kraju pamtit će se samo bodovi.