1. Hrvatska nogometna liga, 29. kolo, 03.05.2009, 16:30 h, Osijek, stadion Gradski vrt, gledatelja: 1000
Suci: Jurica Mihalj (Velika Mlaka), Tvrtko Jureša (Zagreb), Dražen Pejić (Vukovar)

Petar Plevnik • nedjelja, 03.05.2009.

Nakon četiri susreta bez pobjede, nogometaši Osijeka u još jednoj utakmici za zaborav u Gradskom su vrtu minimalno, ali posve zasluženo svladali očajni Zadar...

Marin Batur
35'
21
Ante Mitrović
67'
5
Goran Jozinović
80'
Dalibor Zebić

S obzirom na danas viđeno u Gradskom vrtu, ne želimo ni zamisliti što nas očekuje sljedeće sezone u sve izvjesnijoj ligi 16. Ne znamo jesu li Zadrani proširenje lige uzeli zdravo za gotovo, no usprkos činjenici da su pretposljednja momčad lige danas u Osijeku nisu pokazali nikakve ambicije ugroziti gol Osječana, koji su još jednom bili sve samo ne goropadan domaćin.

Gotovo jedinu pravu prigodu na susretu igrači Dalibora Zebića stvorili su na samom otvaranju susreta, točnije u 11. minuti, kada je Župan povukao kontru i na drugoj vratnici poslužio Čurjurića, no veznjak Hajduka na posudbi u Zadru iz vrlo dobre prigode puca daleko iznad gola.

BABIĆ NAPOKON ZAIGRAO

Prvi put ovog proljeća minutažu u dresu Osijeka imao je kapetan Osijeka Valentin Babić. Nakon ozljede zadobivene na pripremama u Antalyiji i duge pauze, Babić je u 61. minuti susreta upisao svoje prve minute u nastavku prvenstva.

S druge strane, Osječani su iz prve ozbiljnije situacije pred golom Zadrana stigli do vodstva. Vidaković je u 17. minuti udarcem s ruba 16-erca primorao Vukovića da izbije loptu u korner, a nakon ubačaja Jugovića iz kuta, povratnik u momčad Smoje glavom vraća na drugu vratnicu, gdje Vida iz neposredne blizine gura loptu u mrežu za 1:0.

Do kraja prvog dijela vrijedi tek izdvojiti dva pokušaja Osječana iz kontre; Miličević je u 24. minuti odlično potegao s ruba 16-erca, no Vuković još jednom dobro reagira, dok sedam minuta kasnije Nikšić iz gotovo identične situacije puca pored desne vratnice.

Ništa bolji, točnije još lošiji, nogomet gledali smo u nastavku susreta. Usprskos rezultatskom zaostatku Zadrani nisu pokazali previše ambicija ili mogućnosti u igri prema naprijed, dok se Osječanima ne može poreći da nisu pokušali stići do drugog gola, no uz već prepoznatljivu traljavost i nekonkretnost.

Kad već Zadrani sami nisu uspjeli u naumu da ozbiljnije ugroze gol Osijeka, pogodak im je umalo u 54. minuti poklonio vratar domaćina Ivan Vargić. Branič Osijeka Andre Luiz uputio je povratnu loptu prema Vargiću, a mladi vratar Osječana u stilu Dražena Ladića promašuje loptu. Srećom po Vargića lopta se zaustavila prije gol linije i spriječila blamažu mladog vratara.

Koliko je zanimljiva bila današnja utakmica dovoljno svjedoči i podatak da je ovo bilo posljednje "uzbuđenje" viđeno u Gradskom vrtu. Srećom, samo su četiri kola preostala do kraja prvenstva...