1. Hrvatska nogometna liga, 29. kolo, 03.05.2009, 16:30 h, Vinkovci, stadion HNK Cibalia, gledatelja: 700
Suci: Vlado Svilokos (Sisak), Crnolatac (Petrinja), Perak (Karlovac)

Ante Jukić • nedjelja, 03.05.2009.

U susretu 29. kola 1. HNL odigranom danas u Vinkovcima, Cibalia je rezultatom 3:0 pobijedila sesvetsku Croatiju. Pogotke za vinkovačku momčad postigli su Husić u prvom, te Matić i Babić u drugom poluvremenu...

Ivan Babić
69'
2
Mario Kiš
73'
3
Tomislav Čuljak
85'
Martin Šaban
56'
19
Goran Juroš
56'
16
Goran Jurakić
62'
Milan Đuričić

Usprkos lijepom proljetnom danu u gradu na Bosutu, dvoboj Cibalije i Sesveta, inače, jubilarni 500. nastup nebesko-plavih u 1. HNL-u, došlo je pogledati tek nešto više od 700 gledatelja. Oni malobrojni koji su ipak odlučili pohoditi vinkovački stadion vidjeli su jednu sasvim prosječnu utakmicu, u kojoj su nebesko-plavi bili osjetno bolji, taman za te pogotke Husića, Matića i Babića.

Prvo uzbuđenje na utakmici bilježimo u sedmoj minuti, a režirala su ga dva najbolja strijelca domaće momčadi, u suradnji s gostujućim vratarom Šimićem. Ne pretjerano opasan slobodan udarac Pavličića "izmigoljio" je iz ruku sesvetskog čuvara mreže, no isti se već u sljedećoj sekundi iskupio, odlično reagiravši na prizeman udarac Malčića.

Živahan početak dvoboja probudio je u nama nadu da će to biti jedna zanimljiva predstava, ali ono što smo gledali većim dijelom prvog poluvremena ni uz najbolju volju ne zaslužuje prolaznu ocjenu. Igra bez igre, uz tek poneku naznaku prijetnje nebesko-plavih, i na drugoj strani posve nevidljive goste, trajala je sve do 39. minute, kada su domaćini ipak uspjeli doći do pogotka.

Mačić i Pavličić dobro su kombinirali na desnoj strani, akciju je odličnim centaršutom nastavio Baraban, a na drugoj vratnici sesvetskog gola kao "duh" sam ostao je Husić, kojemu nije bilo teško pogoditi za 1:0. Bio je to, ujedno, i konačan rezultat prvog poluvremena.

Vjerojatno pod dojmom "jezikove juhe" koju su dobili od svojih trenera, Mršića i Đuričića, igrači obje momčadi u drugo su poluvrijeme ušli znatno angažiraniji. Nakon nekoliko propuštenih poluprilika, domaćini su prednost udvostručili u 51. minuti, spretnom reakcijom Matića poslije velike gužve u gostujućem šesnaestercu. Sretnom strijelcu ovo je, inače, bio prvi službeni pogodak u dresu prvoligaša s Bosuta.

Ionako skromne goste drugi pogodak Cibalije dodatno je "pokosio", tako da neke velike promjene u njihovu igru nisu unijele ni tri izmjene koje je Đuričić napravio do 62. minute. Prvi udarac u okvir gola Davora Burcse vidjeli smo tek u 70. minuti, a i taj pokušaj Jurakića više je bio popunjavanje statističke rubrike, nego neka ozbiljna prijetnja vinkovačkom čuvaru mreže..

Konačan rezultat utakmice u 81. minuti postavio je Babić, koji je desetak minuta ranije ušao u igru umjesto danas nevidljivog Malčića. Hitronogi napadač nebesko-plavih primio je odličnu dugačku loptu Lukačevića, sjurio se sam prema vratima Šimića i po treći put poslao loptu u sesvetsku mrežu.

Sve u svemu, nije to bila utakmica za pamćenje u Vinkovcima, a posebno poražavajuća za goste je činjenica da je i ovakva, ne pretjerano kvalitetna, Cibalia, za njih bila neki drugi svijet.