1. Hrvatska nogometna liga, 29. kolo, 03.05.2009, 16:30 h, Kranjčevićeva, gledatelja: 200
Suci: Andrej Burilo (Osijek), Mladen Lončar (Virovitica), Siniša Sabljak (Požega)
Zagreb
Zagreb
Davor Vugrinec 11'
1:0 Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Vugrinec vratio dug Delaču

Mihaela Bradovski • nedjelja, 03.05.2009.

Iako su gosti u Kranjčevićevu došli sa sjećanjem na prvo proljetno kolo i vlastito slavlje, Zagreb je pogotkom Vugrinca riješio pitanje pobjednika. U drugome su poluvremenu Zaprešićani krenuli angažiranije no Pjesnicima je i taj jedan pogodak bio dovoljan da stignu do treće domaće pobjede u nizu...

Igor Jugović
68'
25
Marko Grgić
68'
16
Besart Abdurahimi
80'
Tomislav Ceraj
51'
21
Tomislav Bosec
63'
11
Ivan Bubalo
84'
Borimir Perković

Domaći nogometaši nisu mogli zaželjeti bolji početak susreta protiv Zaprešićana. Ispitivanje snaga trajalo je početnih desetak minuta, a minutu kasnije Zagreb je konkretizirao svoju prvu ozbiljniju priliku. Špičić je izborio slobodni udarac na 18 metara, a loptu je rutinski u suprotan Delačev kut poslao Davor Vugrinec i tako mu vratio dug za obranjeni kazneni udarac u prošloj međusobnoj utakmici.

Nastavili su "bijeli" u idućim minutama s pritiskom na vrata gostiju, a u glavnim se ulogama nerijetko nalazio upravo strijelac, pokazalo se kasnije, jedinog pogotka.

Vezane vijesti

U 13. minuti probao je Zagrebov najiskusniji igrač ugroziti rezultat nakon akcije Mujdže i Parlova, a pet minuta kasnije i s ruba kaznenog prostora, no rezultat se nije mijenjao. Točno deset minuta kasnije precizan centaršut Pejića glavom nije najbolje iskoristi Piškor, koji se uz nepreciznost nalazio i u nedozvoljenoj poziciji. Isti igrači kreiraju priliku i u 34. minuti. Pejić je lijepo izbacio Piškora, a ovaj je poslao neugodnu loptu koja vara mladog vratara Intera, ali i završava u okviru gola.

Dvije minute kasnije prva i jedina opasnija prilika pred domaćim vratarem. Škorića je iz sam blizine umalo glavom matirao Pejić. Gosti su u tom prvom dijelu pokazali puno premalo za momčad koja se bori za opstanak u društvu prvoligaša, dok su domaći lakše nego inače stigli do vodstva.

U nastavku su prvu priliku zapucali nogometaši Borimira Perkovića. Iz daljine je oštro pucao Batarelo, Škorić na mjestu. U 58. minuti na dodavanje Golema prema Zagrebovoj jedinici pucao je i Cavrić, no i ovoga puta Josip Škorić ne ostavlja prostora za iznenađenje. Zakomplicirali su si u tim trenucima Zagrebaši protok lopte prema naprijed što je i rezultiralo spomenutim prilikama. Najizglednija prilika "žutima" se ukazala u 63. minuti. Samo što je ušao prazna je vrata Zagreba promašio Tomislav Bosec, a u šesnaestercu su ostali ležati Pejić, Ivanković i Hilario.

Samo minutu kasnije Piškor je na dodavanje Pejić propusti zaključiti susret. U vrlo izglednoj situaciji Zagrebov je napadač lijevom nogom pucao prema suprotnom kutu, ali malo neprecizno. U 71. minuti okvir gola glavom je na drugoj strani promašio i Budimir. Pet minuta kasnije priliku za pogodak pokušavaju stvoriti Parlov i Grgić no od svega tek trenutak nesigurnosti gostujućeg čuvara mreže. U 85. minuti prilikom susret polako zaključuje Vugrinec netočnim pokušajem iz voleja na dodavanje Parlova, dok Zagrebov veznjak u sudačkoj nadoknadi kroz gužvu ne pronalazi put do Delačeve mreže.

Iako su se u nastavku gosti prilično trgnuli iz početne letargije, Zagreb je, dojam je, do minimalne pobjede stigao s rezervom, točnije, odigrali su "bijeli" upravo koliko im je trebalo za ostvareni rezultat. Nezainteresirani Inter u prvom je poluvremenu nudio priliku Pjesnicima da stignu do još kojeg pogotka, no 200-tinjak gledatelja na tribinama moralo se zadovoljiti tek onim uvodnim. Zaprešićane nakon ovog poraza do kraja prvenstva čekaju teški dani.