Orlando iskoristio umor Bostona

Vid Horvat • utorak, 05.05.2009.

Aktualni prvaci pokleknuli su još jednom u prvoj utakmici u TD Banknorth Gardenu, što im je četvrti poraz od posljednjih 27 utakmica na početku serije. Magic je odličnim otvaranjem utakmice uspio stvoriti pristojnu razliku i izbjeći neizvjesnu završnicu kakva je bila u seriji s Bullsima...

Boston je pao na skor 16-3 u posljednjih 19 playoff utakmica, a u jednom trenutku mogli su doživjeti i katastrofu. Naime, Magic je imao prednost od 28 razlike (65:37), ali prvaci su se vratili u utakmicu i spasili obraz dostojnim porazom. Dwight Howard se vratio nakon jedne utakmice suspenzije sa 16 poena i 22 skoka. Magic je imao puno raspoloženih igrača koji su nastavili s igrom iz posljednje utakmice prve runde doigravanja. Rashard Lewis je zabio 18, Turkoglu 15, a nije izostao niti učinak s klupe, za što se pobrinuo Pietrus (17 poena).

Ipak, nije svime zadovoljan trener Orlanda koji je apostrofirao na loše razdoblje u zadnjoj četvrtini. "U posljednjih 16 minuta bio je debakl", izjavio je Stan Van Gundy. "Mi smo bili vrsta koja je izgubila pojam o vremenu, a to si ne možemo dozvoliti u ovakvim utakmicama", rekao je on.

Vezane vijesti

Gosti su imali prednost 65:37 početkom treće četvrtine. Celticse tada održavaju samozatajni Ray Allen (devet poena) i Paul Pierce (23 poena) koji je bio jedina svijetla točka trenera Riversa. Domaćini tada rade prvu veću seriju od 15:4. Uz nekoliko poklona igrača Magica, prvenstveno J.J. Redicka, Boston se uspio vratiti u igru. "Imali smo visoku prednost koju protiv takve momčadi ne smijemo ispustiti", izjavio je Superman. Prošlogodišnji MVP finala ubacio je 16 od svojih 23 poena u drugom dijelu, a svoj doprinos u povratku domaćina dao je i Rajon Rondo (14 poena, deset skokova i osam asistencija).

Boston se probudio u zadnjoj četvrtini, krenuo je po preokret, malo je nedostajalo, ali prekasno su se trgnuli da bi dobili utakmicu ili je odveli u produžetak. "Ne možemo čekati da bude 25-26 razlike i onda se probuditi", izjavio je Pierce. "Nema izgovora za to", dodaje on. K. Perkins imao je pristojnu večer, sakupio je 16 skokova, ali napadački učinak bio je nešto slabiji. Utakmicu je prelomio slabi postotak ubačaja iz igre vanjske linije Celticsa na samom početku utakmice (2/12), dok je Magic tu bio puno bolji. Boston sada mora pobijediti za dva dana kod kuće jer inače će teško nadoknaditi minus kada se serija preseli u Orlando.