Goran Markuš • nedjelja, 10.05.2009.

Ponovno nadahnut LeBron James sjajnom igrom u trećoj utakmici potpuno je slomio otpor Atlante koja još jednom nije uspjela držati ritam i tijekom drugog poluvremena sa najboljom momčadi lige...

Ne može se reći da Hawksi nisu pokušali, no izuzetno nadahnutog LeBrona Jamesa (47 poena, 12 skokova, 8 asistencija) večeras jednostavno nije bilo moguće zaustaviti. Već u samom uvodu u susret gosti su osigurali solidnih +5, a kao posebna motivacija poslužio je i prekrasan Alley-Oop The Kinga koji je digao publiku čak i u protivničkoj dvorani.

Međutim, na svojem terenu Atlanta se nije planirala predati bez borbe i na leđima Ronalda Murraya (17 poena) drugu četvrtinu otvaraju sa neočekivanom 10:0 serijom. Iako su neko vrijeme, ponajviše zahvaljujući Joshu Smithu (18 poena, 5 skokova), Hawksi uspijevali zadržati kakvu/takvu prednost trenutak kad Mike Brown vraća LeBrona u igru bio je trenutak obrata. Naime, James otvara seriju dvjema tricama nakon kojih dijeli nekoliko asistencija i zabija od kud je bilo potrebno da bi gosti na odmor ipak otišli sa minimalnom prednošću.

Noć The Kinga

Vezane vijesti

Otvaranje drugog poluvremena sa 2:11 serijom dalo je naslutiti kako će se Cleveland konačno uspjeti i značajnije odvojiti, no domaćini se ne predaju i na leđima vrlo raspoloženog Joea Johnsona (21 poen, 5 skokova) ponovno preuzimaju prednost.

Ipak, slavlje nije dugo trajalo jer svega minutu kasnije Zaza Pachulia (3 poena, 3 skoka) dobiva drugu tehničku pogrešku koja ga izbacuje sa terena. Jedan problem manje za Jamesa koji ponovno predvodi Cavse u novoj 8:0 seriji i na posljednji odmor Cleveland odlazi sa sasvim solidnih +7.

Posljednjih 12 minuta James je sa novih 13 poena završio započeto i Cavsi još jednom upisuju sigurnu +15 pobjedu. "To je neobjašnjivo. Jednostavno osjećaš da će bilo koji šut koji uputiš prema košu - ući. Kao da si blagoslovljen", zaključio je LeBron, uvjerljivo prvo ime ovosezonskog doigravanja.

Veličinu Jamesa priznaje i igrač koji je zbog svađe sa LeBronom isključen sa sinoćnje utakmice, Pachulia: "On je trenutno najbolji igrač u ligi. Zna prepoznati i iskoristiti svoju večer i upravo to je danas napravio". Iako su pružali veći otpor nego u bilo kojoj utakmici serije Hawksi su ponovno poraženi i pitanje je mogu li dobiti makar jedan susret i tako izbjeći metlu koju su Cavaliersi ne tako davno priuštili Pistonsima.

Četvrta, a možda i posljednja utakmica serije na rasporedu je ovog utorka s početkom u 1h.