1. Hrvatska nogometna liga, 31. kolo, 17.05.2009, 16:30 h, Kranjčevićeva, gledatelja: 300
Suci: Alen Gerek (Zabok), Krunoslav Ambrinac (Zagreb), Saša Fegeš (Nedelišće)
Zagreb
Zagreb
0:0(0:0) Sesvete
Sesvete

Bez igre, bez pogodaka

Mihaela Bradovski • nedjelja, 17.05.2009.

Usprkos najavama u kojima su Pjesnici obećavali novu pobjedu pred vlastitim navijačima, susret bez pravih čistih prilika završio je početnim rezultatom. Osim u pogocima malobrojna publika na stadionu nije mogla uživati niti u igri, dvoboj je ovo koji će mnogi željeti što prije zaboraviti...

Matija Špičić
46'
8
Davor Piškor
61'

Dario Šušak
25'
8
Mario Čižmek
57'
7
Marko Guja
61'

Momčad Luke Pavlovića doživjela je i prije samog početka dvoboja promjene u najavljenom sastavu. Umjesto Ivana Parlova u središnjici je zaigrao Igor Jugović koji je i ponio kapetansku traku, a od prve se minute u sastavu našao i Miroslav Pejić. Susret pred oko 300-tinjak gledatelja, u kojem su Pjesnici željeli vratiti poziciju u gornjem domu HNL-a, a Sesvećani obranom pokušali stići do kojeg boda, prilikom su u 14. minuti otvorili domaći preko Pejića koji je oprobao udarac glavom.

Isti igrač dvije minute kasnije na dodavanje Vugrinca puca snažno, ali neprecizno prema suprotnom kutu vratara Radoša. U istoj minuti odličnu su priliku domaći propustili preko Vugrinca. Vratar Sesvećana loše je ispucao loptu, ona je stigla do Krstanovića koji s njom ulazi u kazneni prostor, ali previše oklijeva. U nastavku akcije Zagrebov najefikasniji igrač sa sedam metara puca preko gostujućih vrata. U 18. minuti Vugrinec je izborio i korner, ovoga je puta udarac okušao s ruba 16 metara.

Vezane vijesti

Nakon pola sata igre prilikom su se javili i Sesvećani, Pilipović je izveo slobodan udarac sa 25 metara po sredini gol Škorića, koji je loptu odbio do Kataneca, no u njegovom udarcu nema snage. I iduća je prilika pripala gostima, Vojnović je pucao oštro s desne strane, lopta prolazi pored suprotne Škorićeve stative. Do kraja prilično sporog i nezanimljivog poluvremena rezultat su probali ugroziti Šovšić u 39. minuti iz trka, te Krstanović glavom nakon kornera.

U nastavku se na prvu izgledniju priliku čekalo šest minuta. Mujdža je izveo slobodni udarac sa desne strane, na drugoj je stativi Krstanović ponovno neprecizan glavom. U 56. minuti prilika na Zagrebovoj polovici, Vojnović pokušava svladati Škorića na kratko dodavanje Šuška, od svega ipak samo udarac iz kuta. Isto je snažnim udarcem iz daljine izborio i Celjak u 61. minuti.

Mujdža iz slobodnog udarca s lijeve strane trese mrežu, ali s njene gornje strane, igrala se 66. minuta. U idućoj akciji udarac je oprobao Šušak iskosa s desne strane, Škorić je upisao sjajnu obranu. Malo se od prave, povezane igre vidjelo u tim trenucima, Zagreb uz laganu inicijativu nije uspio iskoristiti prednost domaćeg terena kao niti činjenicu da igra protiv posljednje momčadi prvenstva.

U 75. minuti zacrnilo se mnogima u Ulici pjesnika. Na samom rubu kaznenog prostora Pavlović ruši Vojnovića. Sudac Gerek prvo pokazuje na bijelu točku, a potom nakon konzultacija sa svojim pomoćnikom mijenja odluku i priliku Sesvećanima izvlači izvan šesnaesterca. Bivši Zagrebaš Mario Čutura uspijeva pogoditi tek živi zid ispred sebe. Pet minuta kasnije promašaj glavom na današnjem susretu ubilježio je i Davor Piškor. Prilikom uzvraćaju gosti, Katanecov šut zaustavlja Škorić.

Posljednju vrlo dobru priliku na susretu propustio je u 88. minuti realizirati Pavlović glavom nakon kornera. Gosti su do boda došli lakše nego što su očekivali, čak štoviše, malo tko je bio spreman potpisati išta osim pobjede Pjesnika. Pred susret s Dinamom u Kranjčevićevoj imaju razmišljati o mnogim stvarima.