Bryant vratio prednost

Branimir Korać • nedjelja, 24.05.2009.

Los Angeles Lakersi vratili su prednost dimaćeg terena na svoju stranu pobjedom u Denveru 103:97. Bila je to još jedna sjajna predstava Kobea Bryanta koji je bio nezaustavljiv za domaćina...

Los Angeles Lakersi nadoknadili su poraz u drugom susretu u LA-u i poveli u seriji s Denverom 2-1 slavivši u Pepsi Centreu 103:97. Još jednom je čovjek odluke bio Kobe Bryant koji je ubacio 41 poen i ključne poene na kraju koji su odveli Lakerse do velike pobjede.

Nuggetsi imaju velikih razloga za nezadovoljstvo, imali su uoči završnih 12 minuta prednost od osam poena, kontrolirali su utakmicu, međutim onda je uslijedila serija Lakersa, za njih odlična posljednja četvrtina i pobjeda.

Već u prvoj četvrtini Nuggetsi su preuzeli kontrolu nad rezultatom, imali i plus osam, no u završnici su se Lakersi vratili. Slična priča i u drugoj četvrtini, ponovno bijeg Nuggetsa, ali ne na više od osam poena i Lakersi ih brzo hvataju.

Četiri minute prije kraja treće dionice rezultat je bio poravnat, no onda Denver stvara razliku i uoči posljednje četvrtine ima lijepih 79:71.

Odmah na ulasku u posljednju četvrtinu Lakersi rade seriju 10:1 i dolaze do prvog vodstva. Do završnice susreta igralo se praktički koš na koš. Minutu i pol do kraja susreta Smithovim ubačajem Denver je poveo 95:93, no Bryant uzvraća tricom, na drugoj strani Martin ne polaže, a Kobe ubacuje jedno slobodno bacanje. Anthonyju loptu krade Ariza koji i ubacuje dva slobodna za ključno vodstvo 97:93. Bilo je to ključno vodstvo, do kraja susreta Bryant je uredno ubacivao slobodna bacanja i Lakersi su slavili.

"Bio je ovo deja vu prve utakmice. Mislim da nisu napravili ništa posebno različito u odnosu na prošle dvoboje, samo sam ja promašio neke šuteve koje nisam trebao", samokritičan je bio Anthony.

Upravo Anthony izgubio je i ključnu loptu nakon čega su Lakersi otišli na plus četiri. "Trevor ima odlične fizičke predispozicije i igra sjajnu obranu. Osjećaj mu je također odličan, ovo je samo bila još jedna briljantna prezentacija", hvalio ga je nakon susreta Bryant.

Bryant je bio prvo ime susreta s 41 poenom, šest skokova i pet asistencija, 20 poena i 11 skokova dodao je Pau Gasol. Kod Denvera Anthony je ubacio 21 poen uz pet skokova, a Chauncey Billups dodao je 18 poena, sedam asistencija i šest skokova.