1. Hrvatska nogometna liga, 33. kolo, 31.05.2009, 16:30 h, Gradski vrt, gledatelja: 1000
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Danijel Janošević (Zagreb), Saša Tomić (Zagreb)

Petar Plevnik • nedjelja, 31.05.2009.

Nogometaši Osijeka porazom su završili sezonu. Na oproštaju Mile Petkovića od klupe Slaven Belupa gosti iz Koprivnice potpuno zasluženo s 2:1 slavili su u Gradskom vrtu...

Osijek

Mile Petković pobjedom se oprašta od klupe Slaven Belupa. Njegova momčad potpuno zasluženo svladala je Osijek u Gradskom vrtu i s 55 bodova osvojenih u ovoj sezoni postavila novi klupski rekord po broju osvojenih bodova.

NAGRADE SMOJI I VUICI

Uoči početka susreta pripadnici Kohorte uručili su priznanje braniču Osijeka Ivi Smoji za najboljeg igrača u protekloj sezoni. Posebnu zahvalnicu za sve što je napravio u igračkoj karijeri dobio je pak dugogodišnji branič Osijeka Damir Vuica koji je ove sezone okončao karijeru.

Već samo otvaranje susreta nagovijestilo je da će Koprivničanci kući pjevajući. I ono malo gledatelja u Gradskom vrtu još se nije ni smjestilo, a gosti iz Koprivnice stigli su u vodstvo. Iz prvog kornera na susretu Posavec je ubacio u 16-erac domaćina, već poslovično nesigurni Vargić pogledom je ispratio njegov ubačaj, a zbunjenost osječke obrane koristi Lapić i sa svega nekoliko metara gura loptu iza gol linije za 0:1 nakon nepune dvije minute igre.

Rani pogodak gostiju dodatno je šokirao domaćine, što su gosti iskoristili 12 minuta kasnije kada je Jurić poput šila probio desnu stranu osječke obrane i uputio povratnu loptu na peterac gdje Kresingeru nije bilo teško pogoditi za 0:2.

SJEĆANJE NA ANDRIJU VEKIĆA

Uoči početka susreta minutom šutnje odana je počast nedavno preminuloj legendi kluba i utemeljitelju osječke Škole nogometa Andriji Vekiću. "Čika Andrije" sjetila se i Kohorta koja je u 25. minuti istaknula poruku "ČIKA ANDRIJA 1925.-2009. POČIVAO U MIRU UZ OSIJEK DO GROBA."

Prvu prijetnu Osječana vidjeli smo tek u 21. minuti, nakon što Prijić odlično probija lijevu stranu i ubacuje za Kneževića, čiji pokupaj odlično brani Rodić, no na natrčaloj lopti najbrži je Nikšić koji s ruba 16-erca zabija za 1:2.

Do kraja prvog dijela vrijedi izdvojiti tek lukav pokušaj Prijića s ruba 16-erca, no vratar gostiju Rodić dobrom je reakcijom omogućio Slaven Belupu da na odmor ode sa zasluženom prednošću.

U nastavak susreta trener Osijeka Tomislav Steinbrückner krenuo je s još jednim napadačem, Ivanom Miličevićem, a po prvi put u seniorskoj konkurenciji prigodu je u nastavku susreta dobio i mladi Antun Maglica. Iako je ulaskom Josipa Barišića Osijek na terenu imao čak pet napadača, bijelo-plavi gotovo da nisu stvorili ozbiljniju prigodu.

Zabilježili smo tek situaciju iz 75. minute kada je upravo mladi Maglica zamalo postigao svoj prvijenac, no njegov odlični pokušaj glavom završava zamalo iznad gola.

Slaven Belupo je pak rutinski kontrolirao igru te je u konačnici potpuno zasluženo prvenstveno završio s pobjedom.