1. Hrvatska nogometna liga, 33. kolo, 31.05.2009, 16:30 h, Vinkovci, stadion HNK Cibalia, gledatelja: 500
Suci: Kovačić (Križevci), Faletar (Bjelovar), Munić (Bregana)

Ante Jukić • nedjelja, 31.05.2009.

Nogometaši Cibalije objeručke su prihvatili kiks Varteksa u varaždinskom dvoboju s Croatijom. Vinkovčani su u posljednjem kolu na svom terenu rezultatom 2:1 svladali Šibenik, tako da su prvenstvo ipak završili na osmom mjestu. Strijelci za domaćine bili su Lukačević i Malčić, dok je jedini pogodak za Šibenčane, i to vrlo dojmljiv, postigao Alispahić...

Luka Kujundžija
46'
17
Vlatko Šimunac
73'
14
Mario Andričević
90'+2'
Antonio Jakoliš
75'
26
Joško Kovač
84'
25
Anto Radeljić
87'
Ivica Kalinić

Kako je počelo, izgledalo je da ćemo prilike u ovoj utakmici morati svijećom tražiti, no na kraju je to ispala jedna sasvim zadovoljavajuća predstava. Nakon uspavljujućih uvodnih 20 minuta, u kojima je atmosferu na stadionu zagrijao tek bespotrebni izlet u prazno gostujućeg vratara Blaževića, prvu pravu priliku vidjeli smo u izvedbi Medvida i Husića - prvi je lijepo ubacio s lijevog lijevog boka, no drugi, na žalost domaćih navijača, nije bio na visini zadatka, tako da je šibenska mreža ostala netaknuta.

Bila je to jedina prava prilika sve do same završnice poluvremena, kada je počeo pravi "vatromet". Najprije je, u 37. minuti, Lukačević okrunio akciju Radotića i Pavličića, da bi već tri minute poslije taj lijepi pogodak nebesko-plavih u zaborav potisnuo još ljepši Šibenčana. Mehmed Alispahić sve je napravio sam - driblingom izbacio Mazalovića, povukao loptu dobrih 20 metara, a onda pravom "bombom" s ruba 16-erca očistio paučinu iz lijevih rašlji gola Davora Burcse.

Postignuti pogoci vidno su "dignuli" aktere ove utakmice, pa smo do kraja poluvremena vidjeli još po jednu sjajnu priliku na obje strane. Samo je nedostatak sreće kod Lukačevićevog voleja iz 43. minute, odnosno sjajna Burcsina reakcija na škarice Zeca iz sudačke nadoknade sačuvala semafor vinkovačkog stadiona od još jedne promjene rezultata prije odlaska momčadi u svlačionicu.

Vodstvo izgubljeno Alispahićevim eurogolom, Vinkovčani su vratili odmah na početku drugog dijela. Luka Kujundžija, koji je na poluvremenu zamijenio Bagarića, dubinskom je loptom izbacio Malčića, a napadač Cibalije upravo je u takvim situacijama najopasniji - 2:1 je za nebesko-plave.

Ono što je u 70. minuti obranio gostujući vratar Blažević, svakako zaslužuje naklon do poda. Željko Malčić potegao je silovit volej s 10 metara, praktički već počeo slaviti svoj drugi pogodak, no šibenska hobotnica na vratima ipak je uspjela nekako izbiti loptu u korner.

Nakon te spektakularne obrane igra se ponovno rasplamsala, ali nekih izrazitih prilika nije bilo sve do 80. minute, kada je Milardović propustio "zapečatiti" pobjedu domaćina. Bonacin je u kaznenom prostoru srušio agilnog Pavličića, no sjajnu šibenski vratar našao je rješenje i za penal jednog od najiskusnijih igrača u redovima Vinkovčana.

Ipak, promašeni jedanaesterac nije koštao domaćine pobjede. Ostalo je 2:1, a s ova tri boda nebesko-plavi su se lansirali na osmo mjesto ljestvice, s obzirom da Varteks na svom terenu nije uspio pobijediti Sesvete.