1. Hrvatska nogometna liga, 33. kolo, 31.05.2009, 16:30 h, Kranjčevićeva, gledatelja: 400
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Siniša Premužaj (Varaždin), Robi Kezele (Rijeka)

Trica za oproštaj

Mihaela Bradovski • nedjelja, 31.05.2009.

U posljednjem susretu sezone nogometaši Zagreba nisu dopustili iznenađenje na svom stadionu u Ulici pjesnika. Iako su Zadrani nadoknadili minus od jednog pogotka, dvoboj su “bijeli” završili s dva više, a mogli su slaviti i uvjerljivije da na vratima gostiju nije stajao odlični Vuković...

Ivan Krstanović
67'
8
Davor Piškor
72'

Erdžan Bečiri
46'
5
Goran Jozinović
46'
21
Anđelo Srzentić
69'
Dalibor Zebić

Uvodne su minute susreta prošle u laganoj inicijativi Pjesnika, a prva ozbiljnija prilika viđena je u desetoj minuti kada je nakon odigranog duplog pasa Parlova i Šovšića Špičić iskosa pucao u ruke vratara Vukovića. U istoj minuti, sa suprotne desne strane koncentraciju gostujućeg čuvara mreže testirao je Mujdža. Samo minuti kasnije pogodak za “bijele”. Šovšić je petom lijepo u kaznenom prostoru uposlio Vugrinca, koji dodaje za Abdurahimija, a on smireno plasira loptu pored, do tada nesavladivog, Vukovića.

U 16. minuti na opasan centaršut Vugrinca ne stiže Ivankovića, a dvije minute kasnije na drugoj strani stiže kazna. Marin Ljubičić odlučio se na udarac iz daljine, čime je iznenadio i obranu Pjesnika i vratara Škorića, te tako pogodio same rašlje domaćeg gola. Već u idućoj akciji, minutu kasnije, iz daljine je pokušao i Šaranović, no on je za razliku od Ljubičića neprecizan.

Vezane vijesti

Deset minuta kasnije, u 29., serija kornera za momčad Luke Pavlovića. Na centaršut Mujdža skače Oršulić, lopta dolazi do Parlova koji iz leđa nalazi strijelca prvoga pogotka, no hitri Abdurahimi u ovoj situaciji pogađa tek za novi udarac iz kuta. Vugrinec upošljava Mujdžu, koji u prvom pokušaju pogađa blok, a zatim bez većih problema i mrežu gostiju. Do kraja prvoga dijela tek su Zadrani preko raspoloženog Ljubičića pokušali stići do novog izjednačenja. Brzi udarac glavom iz daljine završio je ravno u rukama Škorića.

Isti je igrač domaćeg vratara pokušao ugroziti i u 53. minuti, no bez uspjeha. Pet minuta kasnije, točnije u 58., Zagreb je povukao kontru. Abdurahimi je sa svoje polovice dugom loptom uposlio Vugrinca koji mu u kaznenom prostoru uzvraća dodavanjem no od novog pogotka na kraju ništa. “Bijeli” u tim trenucima ponovno dominiraju, upisuju novu seriju udaraca iz kuta, a Zadrani se nerijetko brane i sa svih 11 igrača.

U 74. minuti nova uzbuđenja pred gostujućim vratima, nakon prekršaja na Parlovu Pjesnici traže udarac s bijele točke, umjesto toga tek nastavak akcije u kojoj Piškor ne stiže do lopte prije Andrije Vukovića. Tri minute kasnije lijep pokušaj istog igrača iz slobodnog udarca, Vuković boksa loptu u korner. Samo nekoliko minuta kasnije, u 82., pokušava i Krstanović, prvi pokušaj zaustavlja najzaposleniji igrač na terenu, gostujući čuvar mreže, a drugi završava malo iznad vratnice.

Nakon serije dosuđenih nedozvoljenih pozicija bijelih napadača, u 84. minuti sudac Šimčić dosuđuje za domaće kazneni udarac. U šesnaestercu je srušen Krstanović, a novi strijelac za Pjesnike je Ivan Parlov. Novi pogodak su dvije minute prije kraja susreta postigli i Zadrani, no mladi Anđelo Srzentić postigao ga je iz zaleđa. Do kraja susreta nastava pritiska Zagreba, ali bez prilika za pogodak.