Armend Alimi 77'
Milano Kumanovo

Efikasni Slaven furiozno izborio Tromsö

Antonija Pavlić • četvrtak, 23.07.2009.

Slaven Belupo odigrao je odličnu uzvratnu utakmicu protiv Milana iz Kumanova pobijedivši s pomalo nevjerojatnih 8:2. Ukupnih 12:2 donijelo mu je ulazak u treće pretkolo i ogled s norveškim Tromsom.

Fuad Shabani
46'
11
Sasa Stojanovic
46'

Erkan Jusuf

Slaven Belupo nadoknadio je protiv Milana svojim navijačima sve slabosti koje je prikazao protiv Birkirkare. Čak osam pogodaka su Koprivničanci uvalili nedoraslom protivniku, "grizli" su do samog kraja i pokazali da će u HNL-u igrati itekako ozbiljnu ulogu.

Obje su momčadi ušle u uzvratni ogled 2. pretkola Europske lige u pomalo promijenjenim sastavima, a četiri pogotka koja je Slaven postigao u Kumanovu poigravanje sa početnom ekipom posebno su omogućila Milivoju Bračunu.

Na klupi su tako ostali Srebrenko Posavec, Dalibor Poldrugač i Mario Bilen, a priliku su od početka dobili Poredski, Nynkeu i Šafarić.

Susret je nešto bolje i opasnije otvorio Slaven, no prvi solidan udarac u okvir vrata bio je djelo kapetana gostiju, Armenda Alimija. Minutu kasnije Poredski se odlično riješio svog čuvara na rubu kaznenog prostora, no njegovo dodavanje Mateas Delić nije uspio pretvoriti u pogodak.

U 25. minuti Slaven je konačno i poveo. Prvi službeni pogodak u dresu Koprivničana postigao je Matija Poredski, glavom poslavši loptu u mrežu na sjajan Delićev ubačaj iz kuta.

Kumanovčani su se nakon pogotka malo odvažili i krenuli naprijed, no svi su njihovi napadi uglavnom završavali već u začetku, budući da Armend Alimi u prodorima prema naprijed nije imao dostojnu potporu suigrača.

Pet minuta kasnije u strijelce se ponovno mogao upisati Poredski, no otišao je preblizu liniji gola i njegov je udarac makedonski vratar ukrotio s lakoćom.

U 34. minuti Milano je mogao i izjednačiti rezultat, no potpuno usamljeni Saško Bajlozov ostao je prekratak na pet metara nakon sjajnog ubačaja Antonia Bogatinova.

Nešto kasnije Vojnović se probio u šesnaesterac Milana i nesebično loptu poslao u sredinu, no zakasnili su i Poredski i Vručina. U istoj minuti Bajlozov je gotovo "ukrao" loptu Rodiću na 11-ak metara, no Slavenov je vratar ipak bio brži i u zadnji tren otklonio opasnost.

Dvije minute prije kraja prvog dijela igre Vručina je napokon uspio ispremiješati kompletnu obranu Milana, no njegov pokušaj ulaska s loptom u gol ostao je samo na tome - pokušaju.

Malo kasnije sreća mu se ipak osmjehnula te se nakon mnoštva pokušaja uspio upisati na listu strijelaca. Aljoša Vojnović sjajnom ga je loptom pronašao u šesnaestercu, a on ju je rutinirano pospremio u desni donji kut Delićevih vrata.

Na početku drugog poluvremena oba su trenera napravila po dvije izmjene, a Bračun je time ujedno i zaključio svoju izravnu intervenciju budući da je zbog ozljede igru već morao napustiti strijelac Poredski.

Odmah nakon ulaska, u drugoj minuti nastavka, Mario Jurić propustio je još jednu odličnu Slavenovu priliku, kada ga je preciznim ubačajem iz kuta na drugoj vratnici pronašao Purić.

U 56. minuti još jednu priliku za pogodak upropastio je Aljoša Vojnović. Nakon sjajnog primanja ubačaja Nikole Šafarića Osječanin je umjesto udarca pokušao proći dublje u šesnaesterac gostiju, no uspjeli su ga blokirati braniči Milana.

Četiri minute kasnije Milano je kaznio Slavenovo opuštanje u obrambenom segmentu igre i Saša Stojanović smanjio je rezultat na 2:1 nakon prizemnog ubačaja Bajlozova.

Zanimljivostma tu, ipak, nije bio kraj. Dapače, krenuli su furiozni Slavenovi napadi, a prvi u nizu prekrasnih pogodaka postigao je Franjo Tepurić. Nikola Šafarić pronašao je na desnoj strani Marija Jurića, a on je nakon prodora u kazneni prostor na rubu šesnaesterca proigrao Tepurića. Mladi napadač Slavena plasiranim je udarcem rezultat vratio na tri razlike.

Odmah se potom Vojnović ponovno probio u šesnaesterac i na pet metara uposlio samog Tepurića, no sjajnom paradom svoja je vrata obrano Danić. U 72. minuti u akciji je ponovno Tepurić, no ovaj ga je puta u postizanju drugog pogotka spriječila vratnica.

Dvije minute kasnije nakon nekoliko je promašaja i on konačno poentirao. Odličan centaršut uputio je s desne strane Purić, a usamljeni Tepurić loptu je lagano spustio u lijevi kut Milanovog gola.

Samo minutu kasnije ponovno su smanjili nogometaši iz Kumanova. Kapetan Alimi opalio je sa 20-ak metara, a lopta je odsjela u samom lijevom kutu Rodićeva gola.

Ništa zato - rekli su nogometaši Slavena - Aljoša Vojnović postigao je Milanu i peti pogodak u dvije utakmice - Tepurić je sjajno proigrao Šafarića u kaznenom prostoru, a njegov obranjeni udarac Vojnović je glavom pospremio u mrežu.

Uzbuđenjima i pogocima, međutim, ni tu nije bio kraj. Mario Gregurina rezultat je povećao na 6:2, a 7:2 postavio je malo kasnije Mario Jurić. Konačnih osam naprama dva djelo je iznova Aljoše Vojnovića, koji se ovoga puta nije zadovoljio udarcem već je u prodoru predriblao i golmana.

Sjajna predstava Koprivničanaca i visoka pobjeda koja daje nadu da će Hrvatska imati predstavnika i u playoffu Europske lige.