1. Hrvatska nogometna liga, 1. kolo, 25.07.2009, 19:00 h, Stadion SRC Mladost, Čakovec, gledatelja: 1500
Suci: Proleta (Opuzen),Kraljević (Zadar), Perica (Šibenik)

Ivana Strahija • subota, 25.07.2009.

Karlovac nije usprkos najavama trenera osvojio sva tri boda u Čakovcu, ali su i domaćini uzeli samo jedan bod...

Mirko Plantić
67'
8
Joško Kovač
86'

Haris Redžepi
33'
3
Borislav Pilipović
69'
17
Adis Stambolija
80'
Igor Pamić

Sraz dva nova prvoligaša započinje vrlo zanimljivo. Bolje su otvorili Međimurci, koji u početnih 15 minuta dominiraju čakovečkim travnjakom, a igra je orijentirana na gol Karlovca.

Posebno je zanimljiva bila akcija u sedmoj minuti, kad je loptu dobio Vuka, inače najbolji strijelac 2. HNL prošle godine s 19 pogodaka, no on umjesto da puca bespotrebno komplicira, što je bilo dovoljno vremena za karlovačke braniče da stignu na svoja mjesta.

Iako su Međimurci dominirali, Karlovčani su imali opasne bljeskove prema Banovićevom golu, a brza transformacija iz obrane u napad ostavljala je Međimurce da bezglavo trče u obranu. Zahvaljujući većinom sigurnom domaćem golmanu, ali i nepreciznom Pamiću koji je imao par pokušaja, mreža Međimurja ostaje prazna.

Nakon vrlo aktivnih 15 minuta tempo igre vidno pada, a utakmica postaje prilično dosadna. Igra se na sredini terena, a moguće prilike su vrlo rijetke, te daleko od pogotka.

Zato u drugom dijelu očito mnogo bolje raspoloženi izlaze gosti, koji su alarm domaćima za buđenje namjestili već u 47. minuti, kad se Redžepi bez većih problema oslobodio svojih čuvara i izazvao domaćeg vratara. No, domaći nisu shvatili poruku, za što su kažnjeni u 52. minuti.

Tada je Novinić, donedavno igrač Varteksa, vrlo točno pronašao Lajtmana, a ovaj neometan međimurskom obranom zaobilazi i istrčalog vratara Banovića i lagano loptu šalje u mrežu.

Nakon 0:1 Međimurci se ipak nisu predali. Nakon što su se malo pregrupirali u 64. su minuti imali trostruku šansu, iz koje ipak nisu upisali jedinicu i na svoju stranu semafora. Eliomar ubacuje pred Sunarina vrata, a Vuka glavom loptu šalje u prečku. Odbijenu loptu pokušava iskoristiti Darmopil, Sunara brani, a onda pokušava i Golubović i pogađa, ali pomoćni sudac pokazuje zaleđe.

No, zaleđa nema u 70. minuti, kad Eliomar ponovno odlično dodaje, a ovog puta Lima uspješno matira Sunaru. Konačno se i međimurski navijači mogu veseliti, a momci u crveno-crnim dresovima nakon izjednačenja kreću ponovno preuzeti svoj teren.

Iako aktivni, Međimurci ne uspijevaju postići taj jedan gol, koji bi im donio sva tri boda. Tako bodom u gostima mnogo zadovoljniji mogu biti gosti, no ne treba zaboraviti da su se domaći vratili u igru nakon pogotka zaostatka.