1. Hrvatska nogometna liga, 2. kolo, 01.08.2009, 20:00 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 3.000
Suci: Jurica Mihalj (Velika Mlaka), Željko Grgec (Bistra), Danijel Munić (Bregana)
Karlovac 1919
0:0(0:0) Sesvete
Sesvete

Nedostajali tek pogoci

Marin Vuković • subota, 01.08.2009.

U prvoj prvoligaškoj utakmici pred svojim navijačima nogometaši Karlovca nisu uspjeli upisati i povijesnu prvu pobjedu. Podjelom bodova s Croatijom iz Sesveta ostali su neporaženi i nakon dva odigrana kola, no malo će tko u domaćem taboru biti zadovoljan konačnim ishodom.

David Dujanić
58'

Adis Stambolija
63'

Haris Redžepi
69'
Antun Palić
51'
13
Matija Katanec
72'
11
Igor Barukčić
86'
Anto Petrović

Oko 3.000 gledatelja došlo je pozdraviti karlovačke nogometaše na otvorenju prve prvoligaške sezone, no ostali su uskraćeni za prvu pobjedu svojih ljubimaca. Karlovac i Croatia su odigrali dobru utakmicu i podijelili bodove, ali nogomet se igra za pogotke kojih u večerašnjem ogledu nije bilo.

Zadovoljniji će vjerojatno biti Sesvećani jer nakon uvodnog poraza s gostovanja odnose bod. Da je bilo sreće mogli su i sva tri, ali za propuštenim prilikama ipak će više žaliti Karlovčani. Posebno se to odnosi na završnicu utakmice, kada su opsjedali vrata Croatije, no obrambeni bedem gostiju nije pokleknuo.

Teško je reći je li trener Karlovca Igor Pamić posegnuo za starom dobrom "pilom naopako" jer usprkos najavama o značajno oslabljenom sastavu koji će istrčati na stadion pored Korane, Karlovčani su zaigrali u gotovo najjačem sastavu. Nedostajao je jedino Matija Štefančić, dok su Jurica Karabatić, Josip Jerneić i Ivan Lajtman od prve minute krenuli u ogled sa Sesvećanima.

Karlovac je bolje krenuo u utakmicu, ali prvu pravu priliku bilježimo na strani gostiju kada je u 12. minuti Mario Jurin iz neposredne blizine umjesto mreže pogodio čuvara mreže Karlovca Hrvoja Sunaru.

Uzvraćaju Karlovčani izglednim prilikama Jerneića i Bunoze, ali novu stopostotnu prigodu gosti propuštaju u 21. minuti. Nakon ubačaja s lijeve strane udarac Stjepana Jukića zaustavila je vratnica. Usprkos obostrano dobroj i napadačkoj igri do odmora nijedna momčad svoje prilike nije uspjela okruniti pogotkom.

Karlovac i drugo poluvrijeme otvara aktivnije i opasnije po vrata protivnika. To im se umalo i isplatilo u 57. minuti, Zvonko Pamić je na povratnoj lopti, ali njegov udarac zaustavlja okvir sesvetskih vrata.

S tri izmjene u kratkom roku domaći je strateg u posljednjih pola sata pokušao probuditi svoju momčad i dati joj potreban impuls kako bi bodovi ipak ostali u Karlovcu. Ušao je David Dujanić, a ubrzo zatim Adis Stambolija i Haris Redžepi.

Upravo je potonji u posljednjih 15-ak minuta imao dvije prilike, a opsadu sesvetskog gola nastavili su i Bunoza, Pamić, te Jerneić u sudačkoj nadoknadi, no gostujuća je obrana do kraja susreta ipak uspjela sačuvati svoju mrežu.

Karlovčane u sljedećem kolu očekuje teško gostovanje u osječkom Gradskom vrtu, dok Sesvećani pred sobom imaju "nemoguću misiju", slijedi im susret sa zahuktalim i ove sezone golgeterski iznimno raspoloženim Dinamom.