Rakitić promašio jedanaesterac i prošao

Borna Rupnik • subota, 01.08.2009.

Posljednje utakmice subotnjeg programa prvog kola Njemačkog kupa ponudile su više uzbuđenja od onih poslijepodnevnih. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za Schalke i pritom promašio kazneni udarac, srećom bez posljedica po plasman svoje momčadi u sljedeći krug...

Schalke je svoj dio posla odradio protiv momčadi Germania Windeck. Prolaz favorita nagovijestio je Carlos Zambrano već u desetoj minuti, nakon jednog od nekoliko prekida koje je izvodio naš Ivan Rakitić. Na 2:0 povisio je Kevin Kuranyi nedugo prije odlaska na odmor.

Ivan Rakitić je u 67. minuti propustio realizirati jedanaesterac - obranio mu ga je domaći vratar Maurice Gillen, ali su se njegovi suigrači pobrinuli da njegov promašaj što prije padne u zaborav. Za završnih 4:0 zabili su Levan Kenia i Benedikt Höwedes.

Berlinska Hertha trebala je pola sata produžetaka da slomi otpor Preussen Münstera. Pogodak Raffaela iz prvog dijela anulirao je Lorenz, ali su veliko iznenađenje u 118. i 120. minuti spriječili Valerij Domovčijski i ponovno Raffael.

Energie Cottbus je bez pomoći našeg Stivena Rivića prošao Magdeburg, a najneizvjesnije je bilo u Burghausenu, gdje su gledatelji nakon 0:0 u 90 i 1:1 u 120 minuta svjedočili izvođenju jedanaesteraca.