1. Hrvatska nogometna liga, 2. kolo, 02.08.2009, 18:00 h, Stadion Varteksa, Varaždin, gledatelja: 2000
Suci: Strahonja , Modrić, Matić (svi Zagreb)

Ivana Strahija • nedjelja, 02.08.2009.

Neugodno vruće bilo je danas u Varaždinu, no to čini se nije utjecalo na igru Varteksa ili Rijeke. Podjela bodova u relativno atraktivnoj igri domaćima nikako ne može biti dovoljna.

Johann Smith
59'
Robert Rubčić

Iako je najavljivana atraktivna i akcijama bogata igra, malo se toga može okarakterizirati pravom izrađenom akcijom s jedne ili s druge strane u prvih 45 minuta susreta Varteksa i Rijeke.

No, četvrta minuta utakmice nije dala to naslutiti, jer je prvo Tadejević umješno izigrao domaću obranu, ali prebacio gol Krkleca, da i odmah uzvratio mladi Varteksovac Hojski, koji oči u oči s Rijekinim vratarom Manceom ipak nije bio uspješan.

U preostalih 41 minutu vidjeli smo iznimno puno trke, unatoč užasno sparnom i teškom vremenu nisu se štedjeli nogometaši na travnjaku, ali nismo vidjeli ni jedan pogodak. Lopte su većinom odlazile daleko iznad ili pored vratnica. Malo je domaće navijače razočarao Jolić, koji je u Varteks doveden kao iskusni napadač, no nije baš predobro surađivao s igračima. Nije mu nedostajalo agresivnosti ili pak želje, već preciznosti, a poneka bi akcija bila i opasnija da je bilo te suradnje. Poteškoće u komunikaciji imali su i mladi Golubar te Hojski, koji su i previše lopti izgubili zbog toga.

Iz prvog poluvremena izdvojit ćemo još pokušaj vjernog Varteksovog kapetana Mumleka. Tkalčić ubacuje iz auta, lopta stiže do Mumleka koji je baš ne zahvaća dobro, pa je Mance uspijeva odnijeti.

Na sreću White Stonesa, u drugom poluvremenu je na travnjak izašla mnogo bolje raspoložena ekipa Varteksa. Slavi se na tribinama već u 54. minuti, kad je Jolić loptu zaustavio prsima nedaleko centra, dobro dodao do Mumleka, a ovaj je u for nabacio Mujanoviću, koji je ovog puta znao matirati Mancea bez obzira na pokušaj Turkalja da ga zaustavi u naumu.

Dvije minute kasnije odličnu je priliku imala Rijeka. Nakon prekršaja vratara Krkleca slobodnjak je s 15 metara od gola imao Fernandez, koji dobro puca ali se Krklec iskupljuje za raniju grešku i brani svoja vrata.

No, sreća domaćih kibica nije trajala dugo, jer je nepažnja Hojskog Varteks previše stajala u 68. minuti. Turkalj se domogao lopte i s njome prošao bez problema pored nespremnog Hojskog, da bi loptu zavrnuo pored druge stative u Krklecov gol za 1:1.

Nakon toga Varaždinci nikako ne mogu stvoriti opasnu situaciju, dok je Rijeka zatvorila svoje redove. Konačnih 1:1 i podjela bodova rezultat je takvih posljednjih 20 minuta.