1. Hrvatska nogometna liga, 3. kolo, 07.08.2009, 20:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 900
Suci: Ivan Bebek (Rijeka) , Danijel Janošević (Zagreb), Slaven Skender(Mrkopalj)
Inter-Zaprešić
Mario Grgurović 25' (11m)
1:0 Cibalia
Cibalia

Žuti na vrhu

Mario Lešković • petak, 07.08.2009.

Iako bi priča mogla trajati samo jedan dan, lijepo izgleda tablica za Zaprešićane. Trebalo bi tražiti daleko u arhivu, ali ono što je bitno je da je to situacija u realnom vremenu i da Inter ni nakon tri kola nije poražen.

Srđan Pecelj
54'
7
Mladen Stipković
67'
2
Tomislav Ceraj
87'
Ivan Baraban
46'
19
Krešimir Prgomet
70'
16
Tomislav Radotić
74'
Stanko Mršić

Inter je prvi na ljestvici. Da je to netko ponudio Zaprešićanima uoči sezone, siguran sam da bi odmah pristali, pa makar to trajalo i samo jedan dan. Pali su Vinkovčani, koji nisu razočarali igrom, ali ono malo što su Vinkovčani uputili u okvir, sigurnim reakcijama spašavao je Interov vratar Delač.

Od prve minute Inter je krenuo s povezanom igrom, te je u prvih desetak minuta sakrio loptu Vinkovčanima. Prvu prigodu Inter je imao tek u 19. minuti kada Miroslav Šarić prolazi kroz sredinu, gura loptu na lijevi bok, odakle Jonjić odličnim centaršutom cilja glavu Dodoa, koji je bio neprecizan.

Odmah na drugoj strani Cibalia dolazi do pogotka, ali na intervenciju pomoćnog suca Janoševića pogodak nije priznat zbog zaleđa, opravdano. Još je u 23. minuti Pavličić odlično povukao po lijevoj strani i uputio oštar centaršut koji nije nitko uspio dostići od Cibalijinih napadača.

Do pogotka, koji je kasnije ispao vrijedan tri boda, Inter dolazi u 24. minuti kada je Miroslav Šarić odlično istrpio jedan duel, produžio do Boseca, koji zaobilazi vratara Antolovića, koji ga ruši za opravdani kazneni udarac.

Loptu namješta Grgurović, puca i vara vinkovačkog vratara za vodstvo Intera. Do poluvremena Interovi igrači sve su više gubili duele na sredini, a Vinkovčani unatoč terenskoj inicijativi ne uspijevaju pogoditi okvir Delačevih vrata. Najveću priliku na utakmici za izjednačenje imao je Kresinger u 39. minuti kada na Pavličićev centaršut odlično skače, Delač je već savladan, a lopta od vratnice "šeće" po liniji, te ju Interovi braniči ispucavaju daleko od gola.

U nastavku Cibalia nastavlja s terenskom inicijativom, ali nije bilo dovoljno konkretnosti u završnici. Sve se svodilo na Pavličićeve centaršuteve, bilo iz igre ili udaraca iz kuta, ali napadači Cibalije nisu imali svoj dan. Inter je prvi pravi udarac u nastavku uputio tek u 70. minuti kada Tomislav Šarić mlako puca sa 16 metara.

Trener Intera Perkovićkrenuo je rano zatvarati utakmicu. U 53. minuti mijenja Grgurovića Peceljem, a u 67. minuti Boseca Stipkovićem, čime je ostao bez jednog napadača, a pojačao vezni red. Očito je to postalo modernih posljednjih dana, ali Inter za razliku od nekih drugih naših prvoligaša je izdržao do kraja bez primljenog pogotka.

Trener Cibalije Mršić pokušao je izmjenama nešto promijeniti, ali zamjene su nastavile promašivati tamo gdje su stali Kresinger i Malčić.

Na kraju, ne pamte se prigode, nego pogoci, a danas je Inter bio bolji upravo za taj pogodak. Sigurno je da će dosadašnji rezultati motivirati Interove nogometaše na još više zalaganja na terenu, jer se ponovno pokazalo da se dobar rad na treninzima vraća. Vinkovčani nemaju puno za žaliti, ukoliko nastave s ovakvim igrača imaju osiguranu sredinu ljestvice, kojom bi sasvim sigurno i oni sami bili zadovoljni.