1. Hrvatska nogometna liga, 3. kolo, 08.08.2009, 20:00 h, Stadion Varteksa, Varaždin, gledatelja: 1500

Mihaela Bradovski • subota, 08.08.2009.

Za nogometašima Varteksa drugi je uzastopni susret na domaćem terenu. Rijeka je Varaždin napustila s bodom, a iako su na odmor i Lokosi otišli s pozitivnih 1:1, vrlo, vrlo dekoncentrirana igra pred vlastitim vratarem zadržala ih je i nakon 270 minuta na ništici. S druge strane domaći su nakon dva remija upisali prvi ovosezonski trobod...

Danijel Radiček
68'
Roy Ferenčina

Na najbolji mogući način otvorili su Varaždinci dvoboj trećega kola. Iznimno loš niz reakcija gostujuće obrane iskoristio je Vuk te već u drugoj minuti postavio obećavajućih 1:0. Obećavajućih prije svega zbog spomenute loše igre zadnje linije Lokomotive koja je tako već na početku susreta dala naslutiti zbog čega se nakon 180 minuta nalazi na posljednjem mjestu bez ijednog boda.

Međutim, nakon uvodnih minuta Lokomotiva je polako počela izlaziti iz grča, a njeni su napadači, prije svega iskusni Nino Bule, pokazali kako nisu došli izgubiti bez borbe. Iako igra gostiju nije bila za toliko bolja da bi se moglo reći kako je novi pogodak tek pitanje vremena, na njega se čekalo do 35. minute kada mrežu trese upravo Bule. Vratar Krklec tek je nakratko odbio udarac Havojića s 25 metara, no isto mu nije uspjelo na novi pokušaj te se rezultat vratio na početak.

Početak nastavka donio je i dalje nešto više lopte u nogama bijelo-plavih iz Zagreba, no opasniji su pokušaji dolazili od strane domaćih. A pokušaje je u novo vodstvo pretvorio Igor Prahić u 65. minuti. Presudila je ponovno tragična reakcija, točnije postavljanje obrane Lokomotive, a "napuštenom" Prahiću nije bilo teško skočiti i loptu usmjeriti u gol.

Nova je prednost domaćima donijela i lakšu kontrolu situacije na terenu, iako su pogreškama u napadu uspjeli barem donekle parirati onima Lokosa u defenzivi. Iako je i Lokomotiva i u nastavku imala period dobre igre, susret je zaključen rezultatom postavljenim u 65. minuti. Varaždinci su tako u susretu u kojem su postigli više od pogotka stigli i do prve pobjede.

S druge strane, gostujućem treneru u predstojećim danima ostaje vidjeti kako obrani vratiti samopouzdanje, ali prije svega potrebnu koncentraciju, jer upravo je to dio momčadi koji je najzaslužniji što ona na kontu nema pokoji bod više.