1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 15.08.2009, 20:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 3.500
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Dujela (Zadar), Kraljević (Zadar)

Bernard Jurišić • subota, 15.08.2009.

Nogometaši Hajduka nastavili su rasprodavati i bodove i ugled na početku nove sezone. Protiv zaprešićkog Intera Splićani čak mogu biti zadovoljni što su na kraju izvukli i bod, jer su nakon pola sata igre bili u zaostatku od dva pogotka...

Florin Cernat
46'
Mladen Stipković
62'
5
Toni Golem
70'
6
Damir Krznar
75'
Borimir Perković

Loši rezultati i blagdan Velike Gospe najavljivali su pustoš na poljudskim tribinama u utakmici protiv zaprešićkog Intera, no Hajdukovi navijači i ovog su puta realtivno dobro popunili tribine. Makar i za vrijeđanje i pljuvanje svojih "ljubimaca", Hajdukovci su odlučili da se neće tek tako pomiriti s aktualnim stanjem na tablici. Među više od 4.000 nazočnih, oni na sjevernoj tribini maknuli su sve transparente podrške, a izvisjeli desetak poruka, koje možete pročitati na stranici našeg prijenosa uživo.

Hajdukovci su u prvih desetak minuta agresivnošću pokušali pridobiti simpatije svojih razočaranih navijača, no ništa osim puno trke nisu kreirali. A onda ih je presjekao krasan gol Tomislava Jonjića za gostujuće vodstvo. Interov ljevak prebacio je živi zid u 18. minuti iz slobodnog udarca s 25 metara i zatresao mrežu za novi šok Hajdukovih navijača.

Nije se niti smirio pljesak tribina strijelcu Jonjiću, niti zvižduci i pogrde domaćim igračima, kad je Inter ukrcao još jednu loptu u domaću mrežu. Miroslav Šarić je potegnuo s 25 metara u donji lijevi kut, Subašić je kratak, po drugi put se trese mreža Hajduka u 22. minuti. Dvije minute potom, Inter je mogao zabiti i treći gol, da je Bosec bio prisebniji nakon bijega po lijevom boku.

Hajdukovci su se okrenuli napadanju, vidjelo se da žele, nitko se nije štedio. Tičinoviću je u 28. minuti zicer obranio jedini mlađi igrač na terenu od njega, zaprešićki vratar Delač, no u 31. minuti i on je bio nemoćan.

Najprije je Rodić promašio gotovo nemoguće, prazan gol s metra udaljenosti, no u nastavku akcije Ibričić je pronašao usamljenog Marija Tičinovića na drugoj vratnici, koji zakucava loptu u mrežu za 1:2. Do poluvremena su Hajdukovci nastavili pritiskati, no izjednačiti nisu uspjeli.

Španjić je na poluvremenu ostavio Rodića i Tičinovića u svlačionici, a na teren poslao Vukušića i Cernata. Nije mu to puno značilo u uvodnih dvadesetak minuta drugog poluvremena, Hajdukovci su se i dalje trudili i trsili, ali prave opasnosti nije bilo.

Sve do 69. minute Hajduk je bio u rezutlatskom deficitu, a onda je jedan munjeviti bijeg Strinića Hajduku donio kazneni udarac. Ibričić je siguran s bijele točke, "bili" su izjednačili, a navijači po prvi put zatražili "Hoćemo pobjedu".

Strinić je bio glavni akter i prigode koja je Hajduku mogla donijeti potpuni preokret. U 73. minuti je dobio dobru loptu od Cernata na lijevom krilu, imao je nekoliko rješenja u sredini, no loše je zahvatio loptu i poslao je u gol-aut. Vejić je uputio opasan udarac u 88. minuti, no Delač je bio na visini zadatka.

Bila je to zadnja prigoda Hajduka, u kojem se tako ne nazire izlazak iz rezultatske krize. Iako je danas Hajduk izgledao bolje nego protiv Osijeka, Zadra i Slavena, rezultatski im to ništa nije značilo. Na kraju mogu biti zadovoljni što nisu i izgubili...