1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 15.08.2009, 20:00 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 3.500
Suci: Ante Vučemilović (Osijek), Petar Gabrilo (Split), Marin Ivanković (Split)

Marin Vuković • subota, 15.08.2009.

Nogometaši Karlovca i dalje su jedno od najugodnijih iznenađenja dosadašnjeg tijeka prvenstva. Odličnom igrom pred svojim su navijačima s dva pogotka u mreži ispratili Zadrane i ostvarili prvu prvoligašku pobjedu na stadionu pored Korane.

Matija Štefančić
66'

Niko Tokić
70'

Ivan Lajtman
82'
Šime Maruna
46'
14
Ivan Ćurjurić
58'
22
Marin Kurtin
77'
Dalibor Zebić

Premda su najavili kako u Karlovac dolaze pobijediti i nastaviti niz dobrih rezultata, nogometaši Zadra su na stadionu Branko Čavlović-Čavlek odigrali podređenu ulogu. Karlovčani su potpuno nadigrali goste i već u prvom poluvremenu mogli im napuniti mrežu do vrha, no mladi zadarski vratar Antonio Ježina najzaslužniji je što se u strijelce upisao samo Željko Kovačević.

Već početkom nastavka Karlovčani su pogotkom Gorana Parackog riješili utakmicu i suvereno je priveli kraju zadržavši tako niz nepobjedivosti i odlično raspoloženje. Igor Pamić može biti zadovoljan igrom svojih pulena, dok se Zadrani moraju pomiriti s činjenicom da je njihov mini niz od dvije pobjede prekinut u ogledu s boljom momčadi.

Utakmica je otvorena prilikom Kovačevića već u trećoj minuti, a isti igrač mogao je i u 19. minuti načeti mrežu Zadrana. Tri minute kasnije nakon povratne lopte Enesa Novinića u stopostotnoj prilici je Goran Paracki, ali sa samo nekoliko metara udaljenosti promašuje cijela vrata.

Krajem prvog dijela ponovno su zaredale opasnosti pred vratima Zadra, dvaput je u prilici bio Novinić, a potom u 40. minuti domaćin napokon pronalazi put do mreže gostiju. Oštro je u šesnaesterac ubacio Josip Jerneić, a na pravom mjestu je Kovačević i Karlovac vodi 1:0.

Dvije minute kasnije Karlovčani su mogli voditi i s 2:0, vratar Zadra srušio je u šesnaestercu Novinića i sudac Ante Vučemilović dosudio je najstrožu kaznu. Ipak, Ježina je uspio ispraviti svoju pogrešku i obraniti udarac Zvonka Pamića s bijele točke te svoju momčad odvesti na odmor s minimalnim zaostatkom.

Ono što je promašio u prvom poluvremenu, Paracki je naplatio već na početku drugoga. Igrala se 47. minuta kada se lijevom stranom probio Borislav Pilipović, ubacio u kazneni prostor Zadra, a nakon intervencije obrane lopta je došla do Parackog, koji s dvadesetak metara udvostručuje prednost domaćina.

Tek nakon drugog pogotka Karlovčani su stali na kočnicu i dozvolili Zadranima da se razmašu, pa u 59. minuti Marin Ljubičić iz daljine pogađa vratnicu, a odbijenu loptu ne uspijeva iskoristiti ni Želimir Terkeš.

Do kraja utakmice vidjeli smo još jedan pogodak, i to u 73. minuti, no njega je sudac Vučemilović poništio zbog prethodnog prekršaja Nike Tokića u napadu. Ostalo je 2:0, Karlovčani su i nakon četvrtog kola jedna od pet neporaženih momčadi u Prvoj HNL.