1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 15.08.2009, 20:00 h, Stadion SRC Mladost, Čakovec, gledatelja: 2000
Suci: Bugarija (Bibinje), Havaić (Koprivnica), Faletar (Bjelovar)

Ivana Strahija • subota, 15.08.2009.

10 igrača Međimurja hrabro se i srčano suprotstavilo Croatiji i na kraju osvojilo sva tri boda...

Adnan Aganović
51'
9
Marijan Vuka
68'
Mario Čižmek
46'
77
Damir Smajlović
59'
Anto Petrović

Veći dio prvog poluvremena nije baš oduševio. Međimurci su igrali sad već poslovično agresivno, ali su ih napucavanja lopte, bez prevelikog smisla, koštala i previše protivničkih kontranapada.

Igra se većinom na polovici gostiju, u prilikama – i promašajima – prednjači agilni Darmopil, čiji udarci iz daljine nisu bili dovoljno precizni. Treba spomenuti i odličnu priliku Lime u 12. minuti, koji je prošao pored Čička kao da ga nema, no lopta ipak završava u rukama vratara Radoša. Tri su kornera imali Međimurci od 35. do 40. minute, no ni jedan ubačaj iz kuta nije iskorišten.

S druge strane Banoviću većinom prijeti Palić, dok ostatak spomenutih kontranapada završava zaleđem, ili pak loptom koja odlazi daleko od cilja.

Nakon male milijarde akcija konačno jedna završava golom. Kovač je profitirao u odbijancu u gostujućih pet metara i stjerao loptu u gol Radoša. Gol je Kovač proslavio skidajući dres, olako zaboravivši da je već prije dobio žuti karton, pa ga je druga javna opomena poslala u svlačionicu.

U drugi dio Međimurci kreću dobro, a najizgledniju priliku za pogodak imaju nakon što je Eliomarova lopta pogodila Čička u ruku. U 55. minuti na bijelu točku staje Lima, koji puca slabo pa Radoš brani bez većih problema.

Bez obzira na to, Međimurci igraju kao da nemaju igrača manje. Pred vratima Croatije redaju se Golubović i Vuka, ali u gol ne ulazi ništa. Potvrdila se potom ona stara – kad ne zabiješ, dobiješ – a nepažnju domaće obrane odlično je iskoristio Pollozhani. Vratar Banović loptu je već imao u rukama, no ona je iskliznula i upala u mrežu.

1:1 dodatno je razljutio domaće, koji jurišaju na gostujući gol svom snagom. Nedostaje im nažalost tehničke preciznosti pri dodavanju, kao i postavljanju na terenu, pa bilježimo jednu za drugom opasnu situaciju po Croatijinu mrežu, koja ipak ostaje prazna.

I tada, u posljednjoj minuti, kad su se svi već polako pakirali kući, Vuka puca, Radoš neoprezno odbija loptu, a Eliomar zabija za konačnih 2:1. Veliko slavlje dobro popunjenog stadiona Mladosti bila je najbolja nagrada Međimurcima.