Pola tuceta AZ-a

Vedran Babić • subota, 15.08.2009.

Eksplozivnih pola sata igre u drugom poluvremenu donijelo je nogometašima AZ-a uvjerljivu pobjedu od čak 6:0 na gostovanju kod Waalwijka u sklopu 3. kola Eredivisie. Twente je slavio u Haagu s minimalnih 1:0 i tako zasjeo na vrh ljestvice...

Poraz u 1. kolu prvenstva nije previše pogodio aktualnog prvaka, AZ, koji je nakon toga s 2:0 slavio u Rotterdamu kod Sparte, a večeras s visokih 6:0 kod Waalwijka, kojeg tako, nakon povratka u najelitnije društvo, čini se čeka mukotrpna borba za ostanak u tom društvu, s obzirom da ni poslije tri odigrana kola nisu osvojili ni bod.

Domaćine je večeras načeo u 15. minuti najbolji igrač AZ-a Mounir El Hamdaoui i to je bio jedini pogodak u prvom dijelu. Gosti su se zato razgoropadili u nastavku i u razdoblju od 52. do 82. minute postigli pet pogodaka.

Strijelci su bili Moussa Dembele, Maarten Martens (dvaput) i Jeremain Lens, dok je za 3:0 autogol postigao domaći igrač Hans Mulder.

Twente je bio bolji od Den Haaga s 1:0, a junak momčadi Stevea McClarena bio je Blaise N' Kufo, koji je pogotkom u 64. minuti donio svojoj momčadi sedmi bod i trenutno vodstvo na ljestvici uoči sutrašnjih preostalih pet utakmica.

U ostale dvije utakmice ove subotnje večeri Sparta i Heerenveen su upisali prve pobjede protiv Willema, odnosno Vitessea, a spomenimo i kako će sutra s početkom u 12.30 sati na Phillips stadion u Eindhovenu izaći momčadi PSV-a i Ajaxa u derbiju kola.

Ajax je u sezonu ušao sjajno, s dvije pobjede i gol razliku 6:1, a PSV je odigrao dva remija uz gol razliku 4:4. Sutrašnji derbi prava je prilika za momčad iz Eindhovena da krene s pobjedama.