1. Hrvatska nogometna liga, 5. kolo, 21.08.2009, 20:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 1200
Suci: Goran Proleta (Opuzen) , Petar Gabrilo (Split), Antonijo Pejić (Podstrana)
Inter-Zaprešić
0:1 Šibenik
Ivan Elez 5' (11m)
Šibenik

Šibeniku odgovara Zaprešić

Mario Lešković • petak, 21.08.2009.

Uoči susreta ništa nije upućivalo na to da bi Inter mogao danas biti poražen. Odličan ulazak u sezonu trebalo je danas potvrditi kako bi pokazali da dosadašnji rezultati nisu slučajni. Nažalost, gostovao je Šibenik, kojem odgovara zaprešićki stadion i odnijeli su tri vrlo važna boda.

Tomislav Bosec
46'
9
Bernard Gulić
73'
2
Tomislav Ceraj
84'
Ivan Božić.
49'
16
Samir Duro
60'
29
Sandro Bloudek
82'
Branko Karačić

Sudeći po međusobnim prošlosezonskim rezultatima i današnjem, očito je da momčad sa Šubicevca ne odgovara Zaprešićanima. Iako je Inter većim dijelom susreta imao terensku inicijativu, Šibenik je bez problema branio i obranio svoj gol, te tako odnio tri boda kući.

Iako je u prve četiri minute Inter imao loptu u svom posjedu, prvi centaršut u Interov kazneni prostor koji je uputio Jurčević na prsa prima Šibenikov napadač Fuštar, a s leđa ga ruši Golem i sudac Proleta bez oklijevanja pokazuje na "bijelu točku" s koje je precizan bio Elez i šokirao Interove navijače.

Rano Šibenikovo vodstvo kao da je odsjeklo noge mladom zaprešićkom sastavu, pa na prvi Interov pokušaj prema vrataruBlaževiću čekamo do 16. minute kada obećavajući centaršut Jonjića s poludistance ne koristi Miroslav Šarić i glavom prebacuje vrata. Prethodno je u 12. minuti nakon udarca iz kuta, Bačelić-Grgić odlično pucao sa 16 metar, ali Delač je bio na mjestu.

Još iz prvog dijela valja spomenuti udarac Stipkovića iz slobodnog udarca sa 18 metara, ali niti tada Blažević nije imao prevelikih problema budući da lopta nije išla u okvir.

U nastavku trener Intera Perković uviđa da ideja koju je imao uoči susreta kada je na klupi ostavio Boseca, a Dodou u napadu pridružio M. Šarića, nema očekivani učinak, te je Bosec ušao umjesto Batarela koji se ozlijedio nekoliko minuta prije kraja prvog dijela.

M. Šarić se pomaknuo na srednjeg veznog, a plan u nastavku je bio da Bosec i Dodo jače pritisnu Šibenikovu posljednju liniju ispred Blaževića. U 48. minuti na jednu izgubljenu loptu kreće Dodo, stiže do nje prije Vratara Blaževića, koji ga ruši. Iako je sudac Proleta mogao bez problema ponovo pokazati na kazneni udarac, ostao je nijem i nije bio "lak na okidaču" kao u situaciji iz koje je Šibenik, pokazalo se, došao do pobjede.

Šibenik se u nastavku orijentirao na čuvanje vodstva, a najveću prigodu da potvrdi pobjedu imao je Fuštar u 56. minuti, ali ne koristi loše postavljeno zaleđe Interovih igrača kada je izašao sam na vratara Intera Delača. Pucao je pokraj gola.

Bilo je tokom cijelog susreta vidljivo da je Šibenik došao čvrstom igrom u obrani ne primiti pogodak, a zahvaljujući dijelom i sreći, došli su do pogotka kojim su uzeli tri boda i na ljestvici se po bodovima izjednačili s Interom te im nanijeli prvi poraz u sezoni.

Perković je pokušao uvođenjem Gulića još malo pojačati napad, ali danas nije bilo raspoloženog igrača u momčadi Intera koji bi na sebe preuzeo odgovornost da riješi utakmicu ili da barem dovede svoju momčad do boda.

Bitno je napomenuti odličnu utakmicu mladog vratara Delača, koji je branio bez pogreške, a kako se ubrzo pročulo, na stadionu su bili skauti engleskog kluba Chelsea, koji mogu biti zadovoljni onime što je Delač pokazao.