1. Hrvatska nogometna liga, 5. kolo, 22.08.2009, 20:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 1.500
Suci: Igor Pristovnik, Krunoslav Ambrinac, Andrija Olujić (svi Zagreb)

Petar Plevnik • subota, 22.08.2009.

Tek u petom ovosezonskom pokušaju, trećem pred svojim gledateljima, nogometaši Osijeka osjetili su slast pobjede. Otpor Međimurja bijelo-plavi su slomili tek u nastavku susreta, ponajviše zahvaljujući dvostrukom strijelcu Josipu Barišiću...

Ivica Žuljević
46'

Mario Ćutuk

Nikad lošiji ulazak u prvenstvo, kao i teško stradanje od Dinama u posljednjem kolu itekako su se odrazili na posjetu u Gradskom vrtu, pa je susretu Osijeka i Međimurja svjedočilo tek nešto više od 1000 najvjernijih gledatelja.

Iako su bijelo-plavi skinuli uteg s vrata i napokon upisali prvu pobjedu, tek u nastavku susreta Osječani su slomili otpor gostiju iz Čakovca. Pokušao je Osijek od početka nametnuti svoj ritam igre, no što jalavost domaćina, što dobro organizirani gosti, doprinijela je tome da u prvih 45 minuta gledamo ravnopravan, ali nažalost ne i kvalitetan susret.

Nakon tek nešto više od desetak minuta igre Međimurje je shvatilo kako se s Osijekom može nadigravati, pa je momčad Marija Čutuka ubrzo postala ravnopravan, ako ne i bolji sastav u Gradskom vrtu. No, da su i gosti daleko od kvalitete pokazali su trenuci kada je Međimurje trebalo napraviti nešto više pred vratima Osijeka, pa je već u ranoj fazi susreta postalo jasno da će o pobjedniku odlučiti pojedinačna pogreška ili trenutak inspiracije.

UPRAVA ODLAZI!

Da se Kohorta ne miri s trenutnom klupskom situacijom potvrdio je i današnji susret. Od samog početka osječka navijačka skupina svojim je povicima tražila odlazak Uprave kluba, a posebno su na meti bili sportski direktor Alen Petrović te direktor kluba Mile Dumančić. "ALERGIČNI NA UPRAVU VOLJENOG KLUBA", "UPRAVO ZNAMO ŠTO STE RADILI OVOGA LJETA. BAŠ NIŠTA!", neki su od transparenata viđenih večeras u Gradskom vrtu.

Jedan takav dogodio se u 29. minuti; Todorčev je sjajnom loptom izbacio Barišića, napadač domaćina pobjegao obrani gostiju, dugo vagao golmana Banovića i kada se već činilo da od svega neće biti ništa iskosa pogodio bliži kut za 1:0.

Iz razočaravajućeg prvog dijela vrijedi još tek izdvojiti bombu mladog Škorića iz slobodnog udarca s 30 metara, koju vratar Banović odbija u korner.

Početak nastavka donio je nešto bolju igru, prije svega domaćina, koji su u drugi dio ušli s ciljem što prije zatresti mrežu gostiju. I kad se činilo da drugi pogodak Osijeka visi u zraku, Međimurje je izjednačilo. Iz ničega. Igrala se 61. minuta kada Kardum posve nepotrebno napušta svoja vrata, što koristi Cicero Lima, u sredini pronalazi usamljenog Golubovića, kojem pak nije bilo teško gurnuti loptu u praznu mrežu za 1:1.

Izjednačujući pogodak na kratko je šokirao Osječane, no tada dobitni potez radi trener domaćina Steinbrückner i u igru umjesto Nikšića uvodi Miličevića. Za ukazano povjerenje Miličević se svom treneru odužio pet minuta kasnije kada sjajnim udarcem s desetak metara u mrežu posprema centaršut Ibriksa za 2:1.

Baš kao i u slučaju Miličevića, isti je učinak za igru Osječana imao i ulazak u igru Tomislava Šorše, koji je u 79. minuti zamijenio vrlo dobrog Škorića. Već u jednom od prvih poteza Šorša je u priliku izbacio Barišića, a odlična suradnja ovog dvojca rezultirala je i drugim pogotkom Barišića u 81. minuti, kada je osječkom napadaču sa svega nekoliko metara preostalo gurnuti loptu u praznu mrežu za 3:1.

Nakon trećeg primljenog pogotka Međimurje je sve karte bacilo u napad, a jurnjavu gostiju Osječani su koristili za brze kontre preko kojih su u nekoliko navrata opasno zaprijetili vratima, unatoč tri primljena pogotka, vrlo dobrog Banovića.

Osječani su tako na krilima dobre igre u nastavku susreta upisali na kraju prilično uvjerljivu pobjedu i tako potvrdili da vrijede puno više od trenutnog položaja na ljestvici. Ipak, žele li bijelo-plavi nastaviti uspon na ljestvici u sljedećim susretima trebat će im puno više od večerašnjih dobrih pola sata igre.