1. Hrvatska nogometna liga, 5. kolo, 22.08.2009, 20:00 h, Stadion Varteksa, Varaždin, gledatelja: 1500
Suci: Svilokos (Sisak), Lesandrić (Nuštar), Galović (S. Brod)

Ivana Strahija • subota, 22.08.2009.

Dobru utakmicu srčanih protivnika odlučio je jedan jedini pogodak, onaj s bijele točke odličnog domaćeg kapetana Mumleka. Mladi vratar Krklec znao je sačuvati praznu mrežu, koju su Zagrepčani srčano napadali.

Marko Grgić
46'
24
Goran Petković
78'

Luka Pavlović

Mnogo trke ni za što, moglo bi se sažeti prvo poluvrijeme, ili barem njegov veći dio. Od rijetkih udaraca prema golu može se izdvojiti tek pokušaj Andreja Vuka te sporadične prijetnje Krstanovića i Vugrinca, uz sjajne asistencije Mumleka, koje su ostale bez nadogradnje.

No, ljubitelji i plavih i bijelih došli su na svoje pred sam kraj prvog dijela, kad se dogodilo više akcije no u ostalih 43 minute. Slobodni udarac za Zagreb s 25 metara fantastično izvodi u Varaždinu nepopularni Vugrinec, a domaći vratar Krklec loptu skreće u stativu. Odbijenu loptu na pravo mjesto pokušava pospremiti Krstanović, no ona opet završava u prečki. U brzopoteznom kontranapadu Mumlek loptu servira za Mujanovića, ovaj nabacuje za Vuka, no on s pet metara promašuje cijeli Zagrebov gol.

U drugi dio su bolje ušli gosti iz Zagreba, koji kampiraju na varaždinskoj polovici igrališta. 15-tak minuta trebalo je Varteksu da se zbroji, nakon čega u kontranapadu prisiljavaju Zagreb na pogrešku. Autogol je umalo postigao Šimek, koji je nespretno reagirao na ubačaj Varteksovog Šimeka s lijeve strane. Na sreću, vratnica je sačuvala Zagrebovu mrežu.

Mnogo riskantnije igra i jedna i druga ekipa u minutama koje slijede, a o glavu se to obilo gostima. U 69. minuti Grgić ruši Tkalčića u svom kaznenom prostoru, a sudac Svilokos pokazuje na bijelu točku! Hladan kao špricer domaći kapetan Mumlek para Zagrebovu mrežu.

Do kraja utakmice, i nova tri boda na Varteksovom kontu, vodi odličan vratar domaćih Krklec, koji je virtuozno sačuvao svoju mrežu od lopti Zagrepčana.

Pobjedi se u zube ne gleda, posebno kad je treća u nizu, bio je komentar varaždinskih kibica. Treba reći da su Zagrepčani bili dobri i jaki protivnici, no iz Varaždina će praznih ruku.