1. Hrvatska nogometna liga, 6. kolo, 29.08.2009, 20:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1000
Suci: Kovačić (Križevci), Havaić (Koprivnica), Križarić (Čakovec)

Ante Jukić • subota, 29.08.2009.

Puno lakše od očekivanog, Cibalia je rezultatom 4:0 svladala Varteks u susretu šestog kola 1. HNL-a, odigranom večeras u Vinkovcima. Dva pogotka postigao je Pavličić, po jedan su dodali Kresinger i Milardović, a najporaznija za goste je činjenica da su na stadionu uz Bosut zapravo dobro i prošli...

Tomislav Radotić
76'
19
Krešimir Prgomet
76'
17
Vlatko Šimunac
86'
Dražen Besek

Iako je većina stanovnika grada na Bosutu subotnje osvježenje dočekala s oduševljenjem, nije to bilo dobro za posjetu na utakmici Cibalije i Varteksa, budući da se na stadionu vinkovačkog prvoligaša okupilo tek nešto više od 1000 gledatelja. Oni koji su, ipak, došli, zasigurno nisu požalili, s obzirom da su imali što vidjeti.

U prvom poluvremenu svjedočili su, tako, potpunoj dominaciji domaće momčadi i tek povremenim bljeskovima "krojača", koji su ostali puno toga dužni. Prijetila je Cibalia opasnim prodorima Grgića po desnoj strani, dalekometnim pokušajima Rugaševića i Milardovića, no ponovno je nebesko-plavima za vodeći pogodak bio potreban prekid. Pavličić je u 23. minuti na samom ulazu u šesnaesterac "povaljao" Radičeka, koji je potom igrao rukom i omogućio domaćinima priliku s bijele točke. Siguran izvođač najstrože kazne bio je onaj koji ju je i izborio, Tomislav Pavličić.

Vezane vijesti

Kapetan Cibalije epitet igrača utakmice zaradio je u 32. minuti, uz svesrdnu asistenciju Denisa Krkleca. Vratar gostiju je, naime, nakon ubačaja Rugaševića "zaplivao" kaznenim prostorom i ostavio vrata otvorenim, što je Pavličić odmjerenim udarcem pretvorio u 2:0 domaćina. Sasvim zasluženo, po svemu onome što smo gledali u prvom poluvremenu.

Pokušao je Dražen Besek odmah na početku nastavka promijeniti odnos snaga na terenu, no ulazak Hojskog i Punčeca nije uopće "dignuo" igru gostiju. Štoviše, treći pogodak Vinkovčana, koji je stigao u 54. minuti nakon lijepe kombinacije Barabana i strijelca Kresingera, u potpunosti je slomio goste. Prava katastrofa "krojačima" priprijetila je deset minuta kasnije, ali Pavličić nije iskoristio drugi kazneni udarac na utakmici, točnije rečeno, Krklec je ovog puta bio uspješniji.

Do kraja dvoboja Cibalia je ubacila još jednu loptu iza leđa Krkleca (Milardović u 82. minuti), ali i propustila još nekoliko izglednih prilika za povećanje vodstva, tako da gosti u konačnosti mogu i biti sretni s ovih 4:0. Nakon Slaven Belupa i Rijeke, i Varteks se savršeno uklopio u očajne igre momčadi koje su ove sezone pohodile stadion uz Bosut.