1. Hrvatska nogometna liga, 6. kolo, 29.08.2009, 20:00 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 4.000
Suci: Zlatko Šimičić (Koprivnica), Tomislav Kučina (Sveti Ivan Žabno), Goran Dević (Koprivnica)
Karlovac 1919
Matija Štefančić 58'
1:0(0:0) Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Karlovac preuzeo vrh!

Marin Vuković • subota, 29.08.2009.

Nogometaši Karlovca nastavili su sjajan pobjednički niz i u utakmici s Interom iz Zaprešića. Četvrtom uzastopnom pobjedom rezervirali su pogled s vrha prvenstvene ljestvice na najmanje 24 sata.

Matija Štefančić
46'

Niko Tokić
58'

Mahir Iftić
68'
Bernard Gulić
65'
17
Silvio Cavrić
70'
13
Mario Grgurović
76'
Borimir Perković

Oko 4.000 gledatelja na karlovačkom stadionu Branko Čavlović Čavlek svjedočilo je još jednoj povijesnoj utakmici Karlovca i pobjedi kojom su na barem jedan dan postali "heroji ulice". Na kišom natopljenom terenu pogotkom Matije Štefančića izborili su pobjedu nad Interom iz Zaprešića i preuzeli vrh Prve Hrvatske nogometne lige.

Nakon početnog ispitivanja snaga u zaista teškim uvjetima za igru Karlovac je nakon desetak minuta igre stidljivo počeo stvarati prilike pred vratima Intera. Lagana inicijativa tijekom cijelog prvog dijela bila je na strani domaće momčadi, ali pravih, stopostotnih prilika nije bilo sve do same završnice prvog dijela.

Vezane vijesti

U tim je trenucima Karlovac složio veliku priliku pred vratima Mateja Delača, no udarac Zvonka Pamića mladi Interov vratar uspijeva izbaciti u korner pa se na odmor otišlo nedirnutih mreža.

Odmah od početka drugog poluvremena Igor Pamić je u igru ubacio Matiju Štefančića i ta se izmjena pokazala punim pogotkom. Štefančić je već od prve minute nastavka počeo stvarati neugodnosti zaprešićkoj obrani, a u 57. minuti utakmice doveo Karlovac u vodstvo. Puno je napravio Kovačević, probio se desnom stranom i na suprotnoj strani pronašao Štefančića koji preciznim prizemnim udarcem šalje loptu pored nemoćnog Delača.

I nakon pogotka Karlovac je bio bolja momčad, Inter je uspio zaprijetiti tek u posljednjim trenucima utakmice kada su Karlovčani pod svaku cijenu željeli sačuvati minimalnu prednost. Na kraju je ostalo 1:0, tri boda ostala su u Karlovcu, a pogled na ljestvicu svakom navijaču Pamićeve momčadi nudi zaista lijepu sliku.