1. Hrvatska nogometna liga, 6. kolo, 29.08.2009, 20:00 h, Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja: 2000
Suci: Marijo Strahonja (Zagreb), Mate Matić (Zagreb) i Ivica Modrić (Zagreb)

Ivana Jurica • subota, 29.08.2009.

S novih minimalnih 1:0 nogometaši Šibenika konačno su stigli do prve domaće pobjede u ovogodišnjem prvenstvu. S obzirom na prikazano na terenu pobjeda Šibenčana nad Rijekom trebala je biti i puno uvjerljivija. Pobjednika je presudio fantastičan pogodak Mehmeda Alispahića.

Ivan Elez
50'
21
Ivan Božić.
76'
16
Samir Duro
82'
Mislav Karoglan
46'
30
Jonathan Germano
86'
Robert Rubčić

Početne minute pripale su Rijeci koja je imala više loptu u svom posjedu, ali već nakon sedam–osam minuta na terenu kao da je postojala samo jedna momčad. Šibenik je redao priliku za prilikom i bilo je samo pitanje trenutka kad će se zatresti Manceova mreža. U 6. minuti prva prijetnja gostujućem vrataru. Slobodan udarac izveo je Bačelić-Grgić, ali otišlo je preko gola. Pet minuta kasnije identično je završio i pokušaj Alispahića.

Šibenik je igrao odlično, kombinatorno, od noge i noge i rezultiralo je to velikim brojem prilika. U 12. minuti kombinirali su Fuštar i Zec, pucao je Husmani, ali Riječani su dobro blokirali. Dvije minute kasnije Mance je dobro reagirao na udarac Zeca iskosa s desne strane. Iz odlične prilike za Šibenčane izrodila se još bolja za Riječane. Nakon kornera Alispahića braniči gostiju blokirali su udarac Medvida, lopta je brzo prebačena u napad za Matka. Preskočila je omalenog, ali srčanog Husmanija i riječki je napadač išao sam prema Blaževiću. Uspio ga je zaobići, pucati iskosa sa desne strane, ali punim šprintom dotrčao je Jurčević i na gol liniji izbio loptu i tako spasio svoju momčad od sigurnog pogotka.

Bila je to jedina prilika Riječana u cijeloj utakmici, uz nekoliko pokušaja nakon prekida. Šibenik je apsolutno gospodario terenom i da je realizacija biti malo uspješnija gosti bi već na poluvremenu gubili s većom razlikom. U 26. minuti novi korner Alispahića donio je priliku, ovog puta stoperu Budiši koji puca glavom za malo neprecizno. Teško je i pobrojati sve prilike koje su Modri stvorili, dok je na drugoj strani Blažević mogao skoro pa i na godišnji odmor. Do kraja poluvremena još dvije dobre situacije za domaće: nakon ubačaja Alispahića loptu je skrenuo Fuštar, ali Vidić na drugoj stativi nije uspio dobro zahvatiti loptu da bi ugrozio riječkog vratara. I pred sam odlazak na odmor Zec se našao u stopostotnoj prilici, no, nije pucao snažno već je plasirao loptu sa samo nekoliko metara udaljenosti, pa je netko od riječkih igrača njegov udarac zaustavio na gol crti.

Jednako agresivno krenuli su igrači Branka Karačića i u nastavak. Kapetan Ademi u 47. minuti pucao je, ali Mance se nije dao iznenaditi. Bio je to nagovještaj potpuno zasluženog vodstva koje je stiglo četiri minute kasnije. Fuštar je glavom spustio za Zeca koji gura loptu svom sugrađaninu Alispahiću, a on ljevicom neobranjivo pogađa riječku mrežu za slavlje na Šubićevcu.

Umjesto ozlijeđenog Bačelića-Grgića domaći je trener na teren poslao Eleza koji je u 57. minuti odlično centrirao, napadač Fuštar pucao je glavom, ali riječki je vratar još jednom intervencijom spasio svoj gol. Šest minuta kasnije konačno je pokušala i gostujuća momčad, ali udarac Karoglana, koji je u nastavku ušao u igru, bio je lagan posao za Blaževića. Pokušao je i večeras neprimjetni Fernandez zaprijetili iz slobodnog udarca, ali za domaćeg vratara ni ovog puta nije bilo problema.

U novoj matnoj prilici našao se Zec u 74. minuti. Pogriješila je riječka obrana, darovala mu je loptu i on je sam izašao pred riječkog vratara. I umjesto da ga driblingom prevari i pošalje loptu u praznu mrežu odlučio se na udarac koji je Mance odlično obranio. Suradnja Zeca i Alispahića skoro je urodila plodom i u 78. minuti, ali riječka je obrana u posljednji trenutak odnijela loptu ispred veznjaka Šibenika.

Kako se bližio kraj susreta Rijeka je pokušavala doći do Blaževićevog gola, ali bez uspjeha. Pravu priliku nisu niti stvorili, pa su tri boda posve zasluženo ostala na Šubićevcu. I drugi susret za redom Šibenčani su završili minimalnom, ali slatkom pobjedom, dok Rijeka, s obzirom na igru koju je pokazala, može biti zadovoljna što Šubićevac nije napustila i s više golova u svojoj mreži.