Lyon 3:1 Nancy
Nancy

Lyon izbio na čelo

Maja Giljanović • subota, 29.08.2009.

Lavovi su u posljednjoj subotnjoj utakmici 4. kola Le Championnata upisali i petu uzastopnu pobjedu. Osmi je put zaredom Nancy Gerland napustio spuštenih glava, a Lyon je barem na 24 sata izbio na prvo mjesto.

U prvom kolu Le Championnata Lyonu je izmigoljio Le Mans (2:2), Valenciennes je jedva (1:0) pao u drugom, ali 5:1 protiv Anderlechta u prvoj utakmici pretkola Lige prvaka razgoropadilo je Lavove.

U gostima su pregazili i Auxerre (3:0) i ponovno Anderlecht (3:1), a tri su gola ubacili i iza leđa Nancyjevog Bracigliana. Lisandro Lopez je protiv Belgijaca briljirao (hattrick), a i večeras se upisao među strijelce i zaslužio ovacije Gerlanda.

Vezane vijesti

Ubojiti je Argentinac u svojoj petoj utakmici u majici Lyona - dvije je odigrao u Ligi prvaka i treću večeras u Le Championnatu - dao svoj šesti gol (drugi ligaški), a osim njegovog u 50. minuti zabili su i Gomis u 37. i Michel Bastos prekrasan gol u 68. minuti.

Najviše što su gosti koji na Gerlandu nisu pobijedili od 1990., a ovo im je osmi uzastopni poraz u Lyonu, uspjeli postići je gol Hadjija u 56. minuti jer udarac Marangea u 60. je zaustavila stativa, a Efouloua Lloris.

Lyon je barem na 24 sata prvi: bod je ispred Bordeauxa koji u derbiju 4. kola sutra protiv Marseillea gostuje na Velodromeu i traži 15. uzastopnu pobjedu u Le Championnatu.