Malaga lako s Atleticom

Mario Plavčić • nedjelja, 30.08.2009.

Nakon sinoćnjeg otvaranja Primere pobjedama Reala i Zaragoze danas su odigrane ostale utakmice prvog kola. Barcelona i Sporting Gijon našeg Mate Bilića svoj susret igraju sutra...

Nakon odlične predstave protiv grčkog Panathinaikosa i plasmana u Ligu prvaka Atletico Madrid gostovao je u Andaluziji kod Malage. Domaća momčad je slavila i to vrlo glatko rezultatom 3:0. Momčad Malage dominirala je tijekom cijele utakmice, a Atletico je bio doslovno neprepoznatljiv. Mrežu gostiju načeo je Marokanac Nabil Baha u 33. minuti susreta. Drugi pogodak postigao je Manu u 66. minuti, a posao je dovršio Xavi Torres trećim pogotkom u sudačkoj nadoknadi. Valja spomenuti da je utakmica završila s čak osam žutih kartona (po četiri sa svake strane).

Klub iz Santandera šokirao je svoje navijače visokim porazom od Getafea. Gosti iz predgrađa Madrida slavili su rezultatom 4:1. Gosti su poveli već u 13. minuti pogotkom Rafe. Ubrzo je uslijedio novi šok za Racing - Soldado postiže dva pogotka u svega pet minuta i u 34. minuti već je visokih 3:0 za goste. U 41. minuti Alžirac Mehdi Lacen budi nadu domaćih, no svojim trećim pogotkom u 56. minuti Soldado zaključuje utakmicu.

Tvrdu utakmicu odigrali su Athletic Bilbao i Espanyol bez previše izglednih šansi. Ipak, Athletic je slavio pogotkom Gaizka Toquera u 78. minuti susreta. Nervozni gosti zaradili su čak šest žutih kartona. Espanyol u idućem kolu dočekuje Real iz Madrida, a Baski putuju kod novog prvoligaša Xereza.

Xerez je gostovao kod Mallorce i bio "tvrd orah" sve do 41. minute kada je Argentinac Leandro Gioda zaradio drugi žuti karton. Aritz Aduriz postiže vodeći pogodak u 56. minuti, a samo četiri minute kasnije Tuni postavlja konačnih 2:0. Gosti su završili susret s dva igrača manje budući da je isključen i Calvo u posljednjim trenucima utakmice.

U derbiju prvog kola susreli su se Valencia i Sevilla. Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, ali smo i ovdje vidjeli crveni karton. Isključen je Kanouté i to u 45. minuti susreta. Već u drugoj minuti nastavka to je iskoristio 21-godišnji napadač Juan Manuel Mata koji postiže pogodak za vodstvo domaćina od 1:0. Na drugi pogodak čekalo se do 80. minute, a opet je završio u mreži gostiju. Postigao ga je Pablo Hernández i na taj način odlučio pobjednika susreta.

Susret Osasune i Villarreala završio je bez pobjednika, a rezultat je bio 1:1. Gosti su bolje otvorili susret i poveli u 32. minuti pogotkom Cazorla, no radost gostiju trajala je svega pet minuta. Izjednačujući pogodak postigao je Pandiani u 37. minuti. Drugo poluvrijeme proteklo je miroljubivo, a tako je na koncu i završilo - svakom po bod.

Jedini susret koji je završio bez pogodaka bio je između Almerije i Valladolida. Gosti mogu biti itekako zadovoljni osvojenim bodom budući da su od 13. minute igrali s igračem manje nakon izravnog crvenog kartona Brazilca Nivalda. Od tog trenutka igralo se na jedan gol, no igrači Almerije nisu uspjeli postići pogodak te utakmica završava neriješenim rezultatom.