Primera División, 1. kolo, 31.08.2009, 22:00 h
Barcelona 3:0 Sporting Gijón
Sporting Gijón

Barci bodovi, Ibri gol, Biliću pola sata

Maja Giljanović • utorak, 01.09.2009.

Posljednju utakmicu prvog kola Primere odigrali su u Barceloni prošlogodišnji prvak i Sporting našeg Mate Bilića.

Prvo kolo španjolskog prvenstva zbog europskog je Superkupa (1:0 u produžecima protiv Šahtara) u petak u Monte Carlu kompletirano tek sinoć, a Barcelona je očekivano ubilježila bodove protiv Sportinga iz Gijona.

Barceloni je vodstvo u 18. minuti osigurao sam poput duha u gostujućem petercu Bojan Krkić, a u pravi je čas u samom finišu prvog poluvremena prednost podebljao najbolji igrač utakmice Seydou Keita i praktički slomio otpor gostiju.

Vezane vijesti

Sporting u je u rijetkim prilikama izlazio iz svog šesnaesterca; u takvoj igri se izgubio i bivši hajdukovac Mate Bilić koji je dobio šansu u 57. minuti, ali Barcelona je i 30-godišnjaka uspješno markirala te ni on nije baš kao ni jedini koliko-toliko raspoloženi gost Miguel de las Cuevas nisu ozbiljnije testirali Valdesa.

Promašaj odlučujućeg čovjeka protiv Ukrajinaca Pedra nadoknadio je u 81. minuti Zlatan Ibrahimović. Švedski je reprezentativac u svom debiju odigrao prilično nedojmljivih 80 minuta, ali je u finišu susreta dokrajčio Sporting, poput Bojana i Keite, naklonom i glavom u mrežu Juan Pabla.

Jedini "feler" večeri ozljeda je drugog ovogodišnjeg pojačanja iz Intera Maxwella kojeg je u 57. minuti Guardiola bio prisiljen zamijeniti Ericom Abidalom.