1. Hrvatska nogometna liga, 7. kolo, 12.09.2009, 20:30 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 900
Suci: Draženko Kovačić (Križevci) , Mladen Lončar (Virovitica), Saša Fegeš (Nedelišće)
Inter-Zaprešić
0:1 Dinamo
Pedro Morales 42'
Dinamo

Morales donio šestu pobjedu

Mario Lešković • subota, 12.09.2009.

Dinamo je ostvario još jednu pobjedu u Zaprešiću, a s nova tri boda ima četiri boda više od prvog pratitelja, vinkovačke Cibalije. Interovi igrači, iako su odigrali solidnu utakmicu, još su jednom ostali kratkih rukava i time pogoršali svoju poziciju na tablici.

Luka Kujundžija
21'
9
Bernard Gulić
46'+'

Mislav Oršić
79'
Krunoslav Jurčić

U Zaprešiću lijepo vrijeme na početku utakmice, ali domaćim navijačima skoro se smrknulo već u petoj minuti. Dimitrios Papadopoulos je izbjegao zaleđe i neometan se sjurio prema Mateju Delaču. Ovaj ga je hladnokrvno pričekao i obranio loptu koju je Grk plasirao u njegovu lijevu stranu.

U prvom poluvremenu bilo je malo izglednih prilika na pogodak, sve se svelo na neke jalove pokušaje, a ono što će se pamtiti je pljusak od 35. minute te saniranje ozljede glave Jonjiću, kojemu je pukla koža na glavi te stavljanje longete na Peceljevu slomljenu ruku. Borimir Perković je tako do poluvremena ostao bez dva igrača.

Do pogotka Dinamo je došao u 42. minuti kada je, nakon prekršaja nad Mariom Mandžukićem na 20-ak metara od gola, loptu namjestio Pedro Morales, prebacio Interov živi zid i pogodio mrežu. Dojma smo da se taj pogodak mogao spriječiti jer igrači u zidu ostali su kao ukopani, tako da Delač nije imao izgleda zaustaviti tu loptu nakon što je preletjela živi zid.

Od prve minute nastavka umjesto ozlijeđenog Jonjića ušao je Gulić, dok je s druge strane Jurčić zamijenio Tomečaka i Moralesa. Čileancu je u poluvremenu pozlilo te se srušio, što je posljedica iscrpljenosti i mučnine koja ga muči od jučer. U igru su umjesto modrog dvojca ušli Andrej Kramarić i Sammir.

Dvadeset minuta nastavka proteklo je bez nekih prevelikih uzbuđenja, a onda su se momčadi otvorile pa je bilo zanimljivije gledati završnicu susreta. Pokušavali su udarcima iz daljine Badelj, Mandžukić i Kramarić, ali Delač nije imao problema s hvatanjem tih lopti.

U 80. minuti Inter je imao najizgledniju priliku za pogodak, ali nakon što je Gulić pogodio gredu, lopta se odbija do mladog Oršića, a on glavom ne uspijeva savladati Butinu, koji uz puno sreće izbija loptu s gol crte.

Do kraja susreta još je Jurčić zamijenio Papadopoulosa Ibanezom te time napravio rošadu u momčadi, pomaknuvši Sammira na desnu stranu, a Kramarića u sam vrh napada. Više nije bilo prilika ni s jedne strane, a dok Dinamo može biti zadovoljan samo rezultatom, Inter je pokazao kako ipak ima žara u ovim igračima, te kada bi svakom susretu ovako pristupali sigurno bi i njihov bodovni konto bio bogatiji.