1. Hrvatska nogometna liga, 7. kolo, 12.09.2009, 20:30 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 1.500
Suci: Igor Pristovnik, Krunoslav Ambrinac, Saša Tomić (svi Zagreb)

Petar Plevnik • subota, 12.09.2009.

U najboljoj ovosezonskoj utakmici nogometaši Osijeka uvjerljivo su u Gradskom vrtu svladali Istru 1961 i trećom uzastopnom pobjedom nastavili pozitivan niz. Puljani su se pokazali u vrlo lošem svijetlu...

Dragan Tadić
79'
Elvis Scoria

Kao malo kada posljednjih sezona Osječani su u dvoboju protiv Istre 1961 od prve minute silovito krenuli prema golu gostiju. Već u drugoj minuti odlično su kombinirali Knežević i Miličević, no udarac Barišića s desetak metara odlazi visoko iznad gola.

U šestoj minuti Istranima nije bilo spasa. Obrana gostiju u prvom je navratu uspjela izbiti ubačaj Ibriksa za Miličevića, no na nesreću Puljana lopta se odbija nazad do Ibriksa, čiji centaršut na prvoj vratnici sjajnim udarcem glavom u suprotni kut nemoćnog Lisajak posprema Miličević za 1:0.

Istrani su prvu i jedinu prijetnu u prvih 45 minuta izveli u 14. minuti kada Župan ubacuje iz prekida, Pauletić silovito puca glavom, ali iznad gola.

Kako je igra u prvom dijelu odmicala tako je pritisak Osječana polako jenjavao, no ni nešto više prostora za vezni red Istrana nije nagnao Puljane da pokušaju ozbiljnije ugroziti vrata gotovo nezaposlenog Karduma.

Štoviše, sve što smo uspjeli zabilježiti do kraja prvog dijela su dva dalekometna pokušaja, onaj Kneževića iz 22. te Jugovića u 40. minuti, no u oba navrata Lisjak je uz manje poteškoće izbio u korner.

I u drugi dio Osječani su ušli jednako silovito kao u prvih 45 minuta. Raspoloženi Knežević u 52. je minuti sjajno potegao s ruba 16-erca, a vratar Lisjak još boljom intervencijom vadi loptu iz samog kuta i spašava Puljane sigurnog pogotka.

Pet minuta kasnije Jugović je odličnom loptom pronašao Barišića, koji u trku ostavlja svog čuvara, no njegov pokušaj na ulasku u 16-erac nogom u padu još jednom odlično brani Lisjak.

Kada se činilo da je drugi pogodak Osijeka pitanje trenutka, Puljani su proigrali. Točnije, razigrao je osječki vezni red velikim brojem pogrešaka. U 71. minuti najprije je Pranjić umalo zatresao vlastitu mrežu, a najbolju prigodu na susretu Istrani su stvorili samo minutu kasnije kada igrač s klupe Roce probija lijevu stranu, no Okić potpuno sam s pet metara puca glavom ravno u Karduma.

Desetominutnu inicijativu Istre prekinuo je i susret u mirne vode usmjerio Knežević. Pokušaj lijevonoge osječke desetke s ruba 16-erca blokirala je obrana gostiju, da bi iz drugog pokušaja Knežević iz okreta slabijom desnom nogom sjajno pogodio suprotni kut još jednom nemoćnog Lisjaka za 2:0.

Točku na i više nego zaslužene pobjede bijelo-plavi su stavili u 89. minuti susreta nakon što Jugović na drugoj vratnici u padu posprema ubačaj Miličevića za konačnih 3:0.

Tako su Osječani nakon lošeg ulaska u sezonu uspjeli upisati i treću uzastopnu pobjedu, dok su se Puljani predstavili kao daleko najlošija momčad koja je u dosadašnjem dijelu sezone gostovala u Gradskom vrtu.