Gostujuće pobjede Barce i Reala

Marin Pintur • subota, 12.09.2009.

U prvim dvobojima drugog kola španjolske Primere gosti su bili puno uspješniji od svojih domaćina. Barcelona i Real su ubilježili pobjede na gostovanjima, dok je Atletico doma kiksao protiv Racinga...

Trener Reala Manuel Pellegrini je iznenadio s postavljanjem Cristiana Ronalda na klupu za pričuve dok je na njegovoj poziciji krenuo Španjolac Esteban Granero. To se pokazalo dobrim potezom jer je upravo Granero postigao vodeći pogodak za madridsku momčad u 40. minuti na asistenciju Kake. Domaći trener je u poluvremenu napravio dvije zamjene, između ostalog, u momčad je ubacio legendarnog Ivana De La Penu. Ronaldo je u 66. minuti zamijenio Karima Benzemu i već nakon dvije minute je bio u prilici za postizanje pogotka, međutim to mu nije pošlo za nogom. Prednost Reala je povećao Guti u 77.minuti nakon još jedne asistencije Kake, a za konačan rezultat od 0:3 se pobrinuo legendarni Raul u sudačkoj nadoknadi.

Barcelona je slavila na gostovanju kod Getafea golovima Zlatana Ibrahimovića i Lionela Messija. Međutim, Getafe se pokazao kao tvrd orah, Barcelona je došla do pobjede tek nakon što je Guardiola u igru uveo Messija i Iniestu. Iako je Barca standardno imala veći posjed lopte, omjer udaraca na gol je bio 19:14 u korist domaćina. Prednost Barci je donio Ibrahimović u 66. minuti dvoboja. Potvrdu novog troboda za momčad Josepa Guardiole je donio Lionel Messi u 80. minuti nakon asistencije Ibrahimovića. Debitantski nastup za katalonsku momčad je ubilježio Dmytro Chigrynykiy, pojačanje iz Shakhtara, a nakon više od tri mjeseca pauze, posljednjih pola sata utakmice je odigrao i Andres Iniesta.

Do pobjede nije uspio doći Atletico Madrid. Iako je bio favorit na domaćem terenu protiv Racinga iz Santandera i cijelo drugo poluvrijeme igrao s igračem više, igrači trenera Abela Resina nisu došli do pobjedonosnog pogotka. Domaćini su poveli u 43. minuti pogotkom Jose Jurada, ali već u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Racing je izjednačio preko Oscara Serrana. Drugo poluvrijeme je za goste počelo loše, na samom početku je isključen desni branič Racinga Jose Crespo. Međutim, unatoč velikoj terenskoj inicijativi Atletica završilo je 1:1 što je objema momčadima donijelo prvi bod u novoj sezoni.

U posljednjoj utakmici večeri Sevilla je uz dva pogotka Luisa Fabiana proslavila uvjerljivih 4:1 protiv Zaragoze, a naš Marko Babić odigrao je svih 90 minuta u porazu svoje momčadi.