1. Hrvatska nogometna liga, 7. kolo, 12.09.2009, 20:30 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 2.000
Suci: Marijo Strahonja (Zagreb); Josip Havaić (Koprivnica); Marin Čavlina (Zagreb)

Marin Pintur • subota, 12.09.2009.

Momčad Igora Pamića nastavlja svoj fenomenalan niz, i na četvtom gostovanju ove sezone su uspjeli ostati neporaženi. Uspjeh je tim veći ako se podsjetimo da je Rijeka prije Karlovca imala 14 uzastopnih prvenstvenih pobjeda na Kantridi...

Mislav Karoglan
46'
9
Nastja Čeh
67'

Matija Štefančić
72'

Igor Pamić

Dvije tisuće gledatelja, među kojima i stotinjak gostujućih navijača, moglo je biti zadovoljno prikazanom igrom u mini derbiju 7. kola HNL-a. Obje momčadi su otvorenim gardom krenule po sva tri boda. Rijeka je puno bolje startala u utakmicu i već u 5. minuti došla do vodstva. Mario Tadejević, lijevi bočni Riječana je iskoristio pogrešku obrane Karlovca i prizemnim udarcem desnom nogom doveo domaće u vodstvo.

Uslijedio je period žestoke borbe na sredini terena, bez većih prilika. Sudac Strahonja je u narednih 30 minuta podijelio četiri žuta kartona, po dva Rijeci i Karlovcu. U 39. minuti Karlovac dolazi do zasluženog izjednačenja. Kako kaže stara poslovica, ”Tko će kome, nego svoj svome”. Odličnu akcija nogometaša Karlovca u pogodak je pretvorio igrač Rijeke na posudbi u Karlovcu, Zvonko Pamić, na krasnu asistenciju Enesa Novinića. Pamić je s dvadesetak metara prebacio domaćeg vratara Velimira Radmana. Do kraja poluvremena svaka momčad je imala po jednu priliku, posebno Fernandez, ali na odmor se otišlo s rezultatom 1:1.

Domaći strateg Robert Rubčić je u poluvremenu ubacio prinovu Mislava Karoglana umjesto Matije Matka. Posebno je zanimljiv bio bratski dvoboj na Kantridi, izravno su se sudarali Zvonko i Alen Pamić. U nastavku se igralo vrlo agilno, obje momčadi su tražile drugi pogodak, prilike za Rijeku nisu iskoristili Pamić i Cerić, a za goste Novinić i Kovačević.

Karlovčani su u sudačkoj nadoknadi bili jako blizu pobjede. Nakon što je Štefančić prošao pored obrane Rijeke, pucao je iskosa, a odlično je reagirao riječki čuvar mreže Radman i spasio svoju momčad od sigurnog poraza.

Na kraju, možemo reći da ovim ishodom moraju biti zadovoljni treneri obje momčadi. Iako je Rijeka planirala pobjedu, Karlovac se pokazao iznimno teškim i motiviranim protivnikom, dok će Igor Pamić biti zadovoljan što je njegova momčad ostala neporažena i nakon sedmog kola domaćeg prvenstva.