Odličan start Valencije i Athletica

Marin Pintur • ponedjeljak, 14.09.2009.

U nedjelju je odigrano šest utakmica španjolskog prvenstva čime je kompletirano drugo kolo. Uz Barcelonu i Reala, do maksimalnog broja bodova gostujućim su pobjedama došli nogometaši Valencie i Athletic Bilbaa. Mate Bilić je odigrao posljednjih 20 minuta u pobjedi svog Sportinga nad Almeriom.

Nakon domaće pobjede nad Sevillom, Valencia je vrhunski odradila gostovanje u Valladolidu. Na krilima dvostrukog strijelca Davida Ville, došli su do pobjede od 4:2. Gosti su poveli već u 10. minuti preko Davida Silve, a izjednačenje je Valladolidu donio Aleman u 30.minuti. Međutim, domaćini nisu dugo držali neriješen rezultat jer je četiri minute nakon izjednačenja poentirao najbolji igrač Valencie Villa. Pobjedu gostima su osigurali Mata u 45.minuti i svojim drugim pogotkom Villa u 55.minuti. Do kraja utakmice Valladolid je ublažio poraz preko Manucha. Nakon velikih financijskih poteškoća u prošloj sezoni i trakavice oko toga hoće li Villa napustiti klub ili ne, čini se da je Valencia napokon konsolidirala svoje redove.

Athletic Bilbao, poznat kao izrazito domaćinska momčad, došao je do pobjede na gostovanju u Xerezu. Veliku priliku za vodstvo gosti su propustili u 14. minuti kad Javier Martinez nije uspio realizirati jedanaesterac. Međutim, za pogodak gostiju se pobrinuo domaći branič David Prieto koji je u 32.minuti pospremio loptu u vlastitu mrežu. To je ujedno bio i jedini gol na utakmici. Bilbao uživa u maksimalnih šest bodova, dok je Xerez nakon dva kola bez bodova i postignutog pogotka.

Sporting Gijon je na domaćem terenu došao do vrijedne pobjede protiv Almerie. Pred 25 tisuća gledatelja domaćini su do pogotka odluke došli u ranoj fazi utakmice, već u 6.minuti precizan je bio Gimenez. Bivši igrač Hajduka, Mate Bilić u igru je ušao u 72. minuti.

Villarreal i Mallorca su podijelili bodove na El Madrigalu. Žuta podmornica je u vodstvo došla na početku drugog poluvremena preko svog golgetera Giuseppe Rossija, međutim, nisu uspjeli održati vodstvo do kraja utakmice. Mallorca je do velikog boda došla u 75. minuti kad je pogodak za izjednačenje postigao Borja Valero.

U ostalim utakmicama, Deportivo je u La Coruni svladao Malagu, dok je Tenerife kod kuće bio bolji od Osasune.