1. Hrvatska nogometna liga, 8. kolo, 18.09.2009, 19:00 h, Stadion SRC Mladost, Čakovec, gledatelja: 1.500
Suci: Svilokos (Sisak), Kraljevič (Zadar), Kučina (Sv. Ivan Žabno)

Ivana Strahija • petak, 18.09.2009.

Na vlastitom su travnjaku Međimurci gubili, no to ih po običaju nije smetalo već su preokrenuli i uzeli sva tri boda.

Jesus Amauri
74'
18
Hrvoje Marković
90'

Bernard Gulić
62'
18
Ante Batarelo
71'
21
Mislav Oršić
82'
Borimir Perković

Već u 11. minuti Zaprešićani vode, nakon što je negdašnji Međimurac Grgurović, koji je 2006. godine nosio crveno-crni dres, odapeo loptu iz slobodnjaka s kojih 30 metara, ona prelijeće živi zid i odlazi pravo u mrežu iza vratara Banovića. Ostat će misterij je li međimurski čuvar mreže mogao što učiniti, jer je krenuo na dobru stranu, činilo se da je malo nedostajalo da obrani svoju mrežu.

S 0:1 na novom semaforu Međimurci ipak ne padaju u depresiju, već po svom dobrom starom običaju kreću u protuofenzivu. Trebalo im je ravnih 10 minuta da se saberu i poravnaju, a za 1:1 na semaforu zaslužni su Žuljević i Golubović.

Žuljević je "zvjezdanom" vrataru Delaču održao malu školu nogometa. Izvukao je mladog golmana s pozicije na kojoj je morao ostati, pošto je u prostoru oko njega bilo dovoljno igrača u žutim dresovima, no Delač odlazi sve do linije 16 metara. Žuljević nabacuje visoku loptu ka golu, a priliku i praznu mrežu koristi Golubović.

Kako to obično u Čakovcu biva, kad je Međimurce krenulo – krenulo je. Iako se Zaprešić trudio ponovno potresti domaću mrežu, pa je Grgurović imao prilike i iz slobodnog udarca i iz kornera, u 37. minuti na semaforu ipak stoji 2:1.

Eliomar je loptu dobio od Golubovića, ponajboljeg igrača na travnjaku, i potom je svojski odapeo s 20 metara, lopta pogađa vratnicu i skreće u gol. Delač ju je otpratio pogledom, to je otprilike bilo sve što je mogao.

Do kraja susreta malo izglednih prilika, slično je i u početku drugog dijela. Tek nakon pokoje izmjene, s kojima je gostujući Borimir Perković liberalniji no domaći Mario Ćutuk, malo se diže tempo. U posljednjih dvadesetak minuta šanse su nešto konkretnije, u promašajima se u žutom dresu istaknuo Miroslav Šarić, dok je u crveno-crnom posebno neprecizan bio Žuljević.