1. Hrvatska nogometna liga, 8. kolo, 19.09.2009, 20:30 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 2.500
Suci: Andrej Burilo (Osijek), Krunoslav Lesandrić (Nuštar), Hrvoje Barišić (Osijek)
Karlovac 1919
0:1(0:1) Lokomotiva
Tomislav Martinac 33'
Lokomotiva

Lokosi prekinuli karlovački niz

Marin Vuković • subota, 19.09.2009.

Karlovačkoj seriji bez poraza došao je kraj, u osmom prvenstvenom kolu momčad Igora Pamića prvi je put travnjak napustila pognutih glava. Posve neočekivano, bodove je s karlovačkog stadiona pored Korane odnijela Lokomotiva i upisala treću pobjedu u posljednjih pet utakmica.

Borislav Pilipović
46'

Niko Tokić
60'

Goran Paracki
68'
Boris Bajto
75'
Roy Ferenčina

"Ajoj, kakvi bi mi bili kad bi se Lokomotive bojali, dragi moj Bože! Gospodo moja draga, dolazite u Karlovac, vi ne znate kome dolazite i nemate što tražiti u Karlovcu!" Ovim je riječima utakmicu između Karlovca i Lokomotive prije dva dana najavio trener Karlovca Igor Pamić. Ponekad simpatičan, a ponekad i pretjeran optimizam koji je je Karlovčanima od početka prvenstva davao vjetar u leđa ovaj im se put ipak obio o glavu.

Lokomotiva je sa stadiona Branko Čavlović Čavlek odnijela sva tri boda i to zahvaljujući činjenici da su iskoristili jednu od svojih rijetkih prilika. Karlovčani pak nisu pokazali igru kakva ih je krasila u prvih sedam kola, letargično prvo poluvrijeme koštalo ih je bodova, a niti u nastavku utakmice nisu uspjeli značajnije popraviti svoju igru.

Prvo poluvrijeme otvoreno je s ne odveć zanimljivih pola sata igre, nakon kojih su prvu pravu priliku na utakmici stvorili gosti. Nino Bule je natrčao na povratnu loptu Mateja Jelića, ali na mjestu je domaći vratar Hrvoje Sunara. Bila je to ujedno i najava vodećeg pogotka gostiju koji je uslijedio u 33. minuti. Pogriješio je Gordan Bunoza, a Bule ubacio za Tomislava Martinca koji pogađa za vodstvo Lokomotive.

Karlovac je četiri minute prije odmora mogao izjednačiti, no udarac glavom Matije Štefančića nakon gužve u gostujućem šesnaestercu s gol crte izbacio je Tomislav Puljić.

Nešto ofenzivniji i konkretniji Karlovac krenuo je u drugi dio utakmice, no osim nekoliko poluprilika malo smo toga vidjeli od trećeplasirane momčadi prvenstva. Lokomotiva se pak zadovoljila jednim pogotkom, oslonila se na svoju u posljednje vrijeme vrlo stabilnu obranu i prilike tražila iz kontranapada. Takva se taktika pokazala uspješnom, do kraja su utakmice Lokosi sačuvali svoju mrežu i prekinuli veliku seriju Karlovčana.

U sljedećem kolu Karlovac putuje u goste Varteksu, dok Lokomotiva kao domaćin dočekuje vodeću momčad prvenstva, zagrebački Dinamo.