Vedran Attias • subota, 19.09.2009.

U prvih pet utakmica trećeg kola Primere nismo vidjeli niti jedan neriješeni rezultat s time da su čak tri pobjede upisali gosti, no zato su Mallorca i Barcelona bili više nego uvjerljivi na domaćem terenu. Katalonci su odigrali savršenih 40 minuta protiv Atletico Madrida nakon kojih su vodili 4:0...

Espanyol je na Riazoru došao do prvih bodova ove sezone nakon što su već u 20. minuti došli do vodstva preko Callejona. Samo osam minuta kasnije Adrian je izjednačio, no na samom kraju prvih 45 minuta Forlin zabija za novu prednost momčadi iz Barcelone, a kada je Verdu na otvaranju nastavka postavio 1:3 - vidjelo se kako će Depor ostati bez bodova. Ponadali su se navijači domaćih u 77. minuti kada je Lassad smanjio na 2:3, no dalje nije išlo.

S gostovanja su se pjevajući vratili i igrači Racinga koji su golom Morrisa u 80. minuti došli do pobjede 2:1 kod Malage, a s punim plijenom iz Osasune u Andaluziju se vraća Sevilla. Negredo i Kanoute odlično su nadomjestili izostanak Luisa Fabiana i svojim golovima donijeli tri boda Sevilli.

Mallorca se kod kuće protiv Tenerifea pobrinula kako ne bi Barcelona bila jedini domaćin koji je upisao tri boda. Suarez je načeo goste u 17. minuti, a Aduriz i Mosquera riješili su pitanje pobjednika na početku nastavka. Gosti su do kraja ostali s devet igrača, a Webo s bijele točke na samom kraju postavio konačnih 4:0.

Derbi kola igrao se na Camp Nou stadionu u Barceloni gdje je gostovao madridski Atletico, no već nakon 16. minuta bilo je jasno kako Barcelona nema namjeru stati "gaziti" protivnike. Nakon samo dvije minute igre Busquets je pronašao Ibrahimovića koji lijepo zabija za vodstvo Katalonaca.

Nova sjajna predstava Barce

Naravno, pogodak nije donio nikakave promjene u igri Barcelone koja je nastavila igrati svoju igru i već nakon 16 minuta na semaforu je stajalo 2:0. Bila je to klasična akcija Xavi - Messi koju je pogotkom okrunio čudesni Argentinac. Popustio je tada malo pritisak domaćih pa su Aguero i Maxi Rodriguez prijetili Valdesu, no nije bilo veće opasnosti za vratara Barcelone koji je oborio vlastiti rekord u minutama bez primljenog pogotka.

Dapače, novi pogodak opet je zabila Barcelona i to Dani Alves iz slobodnjaka kojeg je izborio, naravno, Messi. Fenomenalnih 40 minuta okrunio je Keita pogotkom za 4:0 nakon još jednog sjajnog prodora nezaustavljivog Messija. Omaleni Argentinac sve je napravio, a Keita je samo postavio nogu i poslao loptu u mrežu. Umjetnički dojam domaćim navijačima tek malo je pokvario Aguerov pogodak u sudačkoj nadoknadi.

Barcelona je u nastavku ipak usporila pa su tako i gosti došli do zraka, ali Forlan iz dvije situacije nije bio precizan. U 65. minuti Guardiola je na teren umjesto Xavija poslao oporavljenog Iniestu pa je Barcelona ponovno žestoko stisnula goste, no sljedeći pogodak ponovno su dali gosti. Naime, pet minuta prije kraja Forlan je, iz najlošije situacije od svih koje je imao, uspio postići lijepi pogodak za 4:2.

Kako ne bi gosti bili ti koji su se posljednji veselili pobrinuli su se Dani Alves i fantastični Messi u sučevoj nadoknadi kada je Brazilac izveo korner, a Argentinac desnom nogom poslao loptu u mrežu za konačnih 5:2.

U svakom slučaju, momčad Pepa Guardiole odigrala je još jednu sjajnu utakmicu i oduševila puni Camp Nou dok se Atletico Madrid, kao i uvijek, svidio na stadionu u Barceloni jer se nisu branili, no na njihovu žalost - u nadigravanju nemaju šanse protiv Barce.