Zimski sportovi

Lutrija penala nesretna za Medveščak

Tomislav Pacak, Vedran Attias • utorak, 22.09.2009.

Puna Ledena dvorana svjedočila je novom hokejskom spektaklu, a Medveščak po prvi puta ove sezone nije slavio na svom ledu. Bolji su nakon penala bili Graz 99ersi, no Medvjedi neće biti nezadovoljni ni bodom s obzirom na veliki broj isključenja. Najviše ih može veseliti podrška tribine, hokejska euforija u Zagrebu još se ne stišava...

Publika je natjerala Medveščak u napad od prve minute, no baš kao što je suparnički trener Bill Gilligan najavio, njegova momčad bila je pripremljena na baš takav pristup domaćina. Prvi ozbiljan napad 99ersi su pretvorili u pogodak i tako već u prvoj minuti priredili hladan tuš prepunoj Ledenoj dvorani. Greg Day je s lijeve strane odigrao desno za Erica Healeyja koji zabija za ranih 0:1.

Medveščaku je trebalo malo vremena da se pribere, pa smo prve ozbiljnije šanse domaćih upisali tek nakon desetak minuta igre. Dva puta je u odličnim situacijama bio Mike Prpich s igračem više, no Fabian Weinhandl rano je pokazao da će večeras biti u odličnoj formi. U šansi je bio i Marko Lovrenčić čiji je udarac u vanjski dio mreže natjerao suce na pregledavanje snimke, koja je ipak utvrdila da gola nema. Golman Graza odlično je reagirao u 14. minuti kada je Mike Oullette krenuo sam prema njemu. Usprkos dobrim šansama i 12 udaraca na gol, Medvjedi su na odmor otišli sa zaostatkom.

Vezane vijesti

Druga trećina obilovala je isključenjima, prvenstveno na strani domaćina koje suci nisu štedili. Ipak, zahvaljujući borbenosti, ali prije svega ponovno izvrsnom Robertu Kristanu, Medvjedi su preživjeli čak pet isključenja, iako su 99ersi nanizali puno dobrih akcija i šansi. Između svih tih isključenja, Medveščak je uspio doći i do izjednačenja. U 31. minuti Thomas Guidarelli u polukontri je sjajno proigrao Aarona Foxa, a iskusni krilni igrač lijepo zabija pločicu u nebranjeni dio mreže za 1:1 i ovacije tribina. Do kraja trećine Kristan je izvlačio suigrače iz nevolja; u situacijama s igračem manje i igračem više najočitije je da se radi o potpuno novoj momčadi, jer tada Medveščak ne izgleda dovoljno dobro.

U posljednju trećinu krenulo se opreznije s obje strane, bez ijednog ozbiljnog udarca do 50. minute kada je Medveščak stvorio tri sjajne šanse, od kojih je posljednju iskoristio za vodstvo. Prvo je Corey promašio zicer nakon dodavanja Žagara, potom je Conrad pogodio okvir gola iz solo-akcije, da bi konačno mrežu 99ersa silovito zatresao gorostasni Joel Prpic, na asistenciju domaćeg dečka Marka Lovrenčića.

Nažalost, Medveščak je vodstvo zadržao samo pet minuta, i to zahvaljujući vlastitim pogreškama. Prvo je Mike Prpich propustio realizirati sjajnu priliku kada ga je obrana Graza zaboravila na par metara od gola, da bi u 55. minuti Mark Brunneger postigao gol, koji ipak ide na dušu nes(p)retnoj reakciji braniča Medveščaka i vratara Kristana koji su u kooperaciji postigli autogol.

Medvjedi su tako krenuli u produžetak po treći puta u pet utakmica, a i ovoga puta je tih pet minuta bilo izuzetno uzbudljivo. Prvo je Kristan izvukao ”igrača manje” tijekom kojih je Graz složio niz šansi, a onda je i Medveščak minutu imao igrača više, tijekom koje se opet istaknuo odlični Weinhandl na golu 99ersa.

Penali su, kao i u svakom sportu, čista lutrija, koja je ovoga puta otišla na stranu Graz 99ersa. Presudio je jedan realizirani penal, onaj kapetana Harrya Langea, dok je Fabian Weinhandl obranio sva tri pokušaja domaćih. 99ersi su tako na vrućem gostovanju izvukli dva boda, no previše razloga za nezadovoljstvo nema ni Medvešak koji je upisao novi bod s kojim ostaje pri vrhu EBEL-a.