1. Hrvatska nogometna liga, 9. kolo, 25.09.2009, 19:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Goran Gabrilo, Petar Gabrilo, Marin Ivanković (svi Split)

Mihaela Bradovski • petak, 25.09.2009.

Prva utakmica 9. kola hrvatskog prvenstva donijela je deveti Zagrebov poraz u isto toliko nastupa. Ovog petka je iz Kranjčevićeve bodove odnio Šibenik, a glavni junak gostiju bio je dvostruki strijelac Ermin Zec...

Damir Šovšić
30'
25
Marko Grgić
54'
29
Ivan Krstanović
57'
Stipe Bačelić-Grgić
71'
21
Ivan Božić.
79'
23
Krešimir Makarin
87'
Branko Karačić

Nakon uvodne prilike Vugrinca i Abdurahimija koja je rezultirala tek osvojenim udarcem iz kuta, na prvo ozbiljnije uzbuđenje u Kranjčevićevoj čekalo se do 19. minute. No baš kao u ranije spomenutoj akciji Pjesnici nisu stigli do pogotka koji bi im uvelike olakšao ostatak susreta. S desne je strane ubacio Abdurahimi, no na loptu je ispred Vugrinca i Piškora prije stigao vratar gostiju Blažević.

Dvije minute kasnije po prvi su puta zaprijetili i Šibenčani. Bloudek koristi gužvu u šesnaestercu domaćih, no lopta sretno stiže do Škorića. U 25. minuti lijepo su kombinirali Piškor i Jugović, no nakon što je lopta stigla do Abdurahimija gostujući ju je blok odbio u još jedan korner. Još se jednom isti igrač, ovoga puta nakon akcije Vugrinca i Šovšića našao u prilici za pogodak, no udarac je završio malo iznad vrata Šibenika.

Udarac u okvir gola "bijeli" su upisali u 34. minuti kada je s 18 metara oštar i brz udarac uputio Pejić. Vratar Blažević obranio je svoju mrežu, a domaći su zaradili tek novi korner. Novi promašaj Abdurahimi je upisao u 39. minuti, s ulaza u kazneni prostor pucao je ponovno malo iznad gola. Zadnju priliku u prvoj polovici susreta Pjesnici su imali u 44. minuti kada Vugrinec u idealnoj situaciji nije uspio stići na loptu.

A posljednjih deset minuta prvog dijela pripalo je gostima sa Šubićevca. Nakon što u 41. minuti nisu imali sreće na putu do Škorićeve mreže, Zec je u 45. ipak donio prednost. Udarac izvan šesnaest metara Škorić posljednjim naporima odbija u okvir gola, no na desnoj strani nema nikoga od njegovih suigrača i najboljem igraču Šibenika nije problem mirno poentirati.

U nastavku vrlo malo i od igre i od samih prilika. Pjesnici su i dalje pokušavali kontrolom lopte u središnjici dok su gosti što se kraj bližio sve više vremena provodili na travnjaku. A nakon što je Zagreb u prvome poluvremenu zbog ozljede ostao bez Jugovića, u 55. minuti ozlijedio se i Pejić. Izdvojiti vrijedi tek udarac Jurčevića u 74. minuti s velike distance.

Tri minute kasnije trgnuo se i Zagreb, Piškor iz same blizine ne uspijeva prevariti vratara Blaževića te je tako propustio konkretizirati najbolju priliku momčadi na susretu. A ono što nije realizirao domaći sastav preko Zeca u 82. minuti čini gostujući. Nakon novog vodstava Šibenika bilo je posve jasno kako "bijeli" do prvog boda neće niti u ovom kolu, tek su odličnu priliku propustili tada već vidno indisponirani Piškor, a odmah potom i Vugrinec.