1. Hrvatska nogometna liga, 9. kolo, 26.09.2009, 17:30 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 1.000

Marin Pintur • subota, 26.09.2009.

Rijeka je došla do četvrte ovosezonske pobjede, na Kantridi je palo Međimurje. Junak ove pobjede je bio riječki napadač Matija Matko, dok su gosti završili utakmicu s devet igrača...

Ramon Fernandez
22'

Johann Smith
46'
Marijan Vuka
60'
1
Nikola Jurin
73'

Mario Ćutuk

Nogometaši Rijeke pod novim trenerom Zoranom Vulićem na najbolji su mogući način isprali gorki okus šestice iz Maksimira. Šteta što ih je došlo pogledati samo nešto više od tisuću gledatelja. Vulić je napravio jednu promjenu u odnosu na najavljeni sastav. Iznenađujuće, na klupi je ostao Ramon Fernandez dok je od prve minute krenuo oporavljenik Sandi Križman.

U prvih dvadesetak minuta nije bilo većih prilika ni s jedne strane. Međutim, bilo je promjena u sastavu domaćih. Naime, već nakon 22 minute Vulić je prisilno napravio dvije zamjene. U 13. je minuti ozlijeđenog Čaglja zamijenio Čejvanović, dok je u 22. minuti šepajući igru napustio centarfor Rijeke Radomir Đalović. Umjesto njega ušao je Fernandez.

Druga polovica prvog poluvremena donijela je zanimljiviju igru na Kantridi. Gosti su u dva navrata mogli doći do vodstva. Prvo je iz velike gužve u kaznenom prostoru Rijeke lopta išla prema vratima, međutim netko od domaćih igrača uspio je izbiti s gol-linije. Najveću priliku za Međimurje propustio je Mario Darmopil u 38. minuti. Našao se sam pred vratarom Rijeke Manceom na 13-14 metara udaljenosti, međutim domaći je golman bio uspješniji i obranio udarac Darmopila. S druge strane, dobru priliku za Rijeku je nakon pola sata utakmice propustio Matija Matko.

Rijeka je do vodstva došla u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Nakon kornera kojeg je izveo Argentinac Fernandez, najspretniji je bio Matko i doveo Rijeku do toliko željenog vodstva.

Zoran Vulić je u poluvremenu obavio i posljednju zamjenu. U svlačionici je ostao očito nedovoljno oporavljeni Križman, a na njegovo je mjesto ušao Johann Smith.

Čini se da se napokon otvorilo i Matiji Matku koji je u dosadašnjem dijelu sezone bio vrlo neprecizan. U 56. minuti je postigao svoj drugi pogodak nakon odlične akcije Hrvoja Štroka. Pobjednik je definitivno odlučen u 64.minuti. Tada je zbog starta na Matku isključen branič gostiju Amauri, a iz slobodnog udarca iskosa s lijeve strane poentirao je Fernandez. Rijeka je došla do tri pogotka prednosti s igračem više. Danas izrazito raspoloženi Matija Matko uspio je iznuditi još jedno isključenje gostiju. Osam minuta nakon isključenja Amaurija, crveni je karton zaslužio vratar Banović jer je srušio Matka kao posljednji igrač obrane na 17 m od gola. Na vrata je stao pričuvni vratar Međimurja Nikola Jurin, a iz igre je izašao Eliomar.

U posljednjoj minuti utakmice Fernandez je još jednom pokazao spretnost pri izvođenju prekida. Postigao je pogodak iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora za konačnih 4:0.

Rijeka je na krilima Fernandeza i najboljeg igrača utakmice Matka došla do vrlo vrijedne i visoke pobjede nad Međimurjem. Iako su tri od četiri gola postignuta iz prekida, Zoran Vulić, koji je rekao da ga u ovoj utakmici zanima samo rezultat, nije mograo poželjeti bolji start...