Barcelona rutinski, trica Reala

Ivor Krapac, Marin Pintur • subota, 26.09.2009.

U prvim utakmicama šestog kola španjolske Primere Sevilla je projurila kroz Bilbao, a Real je došao do pete pobjede u nizu, na Bernabeuu je pao Tenerife. Barcelona je uspješno prošla gostovanje u Malagi...

Galacticosi nastavljaju s pobjedničkim nizom. Iako krajnji rezultat od 3:0 sugerira laganu pobjedu Madriđana, Tenerife se pokazao kao tvrd orah. Trener domaćih Manuel Pellegrini u ovu je utakmicu krenuo bez Kake koji je priliku čekao s klupe, a nakon dugo vremena zbog suspenzije vratio se Pepe. Gosti su u prvom poluvremenu bili bolji i opasniji protivnik i ne bi bilo nezasluženo da su na odmor otišli s vodstvom.

Pellegrini je uvidio da nešto mora mijenjati, u svlačionici su ostali Granero i Ramos, a na teren su istrčali Kaka i Guti. Real je do vodstva došao već u drugoj minuti nastavka, na asistenciju Xabi Alonsa precizan je bio Karim Benzema.

Igrači Tenerifa se nisu predavali, i dalje su prijetili Casillasu, najviše preko krilnog napadača Romana. Međutim, sve nade im je svojim trećim pogotkom u sezoni srušio francuski reprezentativac Benzema. Treći pogodak za Real je pred 75 tisuća gledatelja postigao Kaka petnaestak minuta prije kraja. Pogled na statistiku kaže: udarci na gol 18:20, korneri 5:8...

Barcelona je zadržala korak s Realom s gostujućih 2:0 protiv Malage. Nakon oporavka od ozljede, Zlatan Ibrahimović nastavio je tamo gdje je stao i doveo Guardiolinu momčad do 1:0 u 39. minuti, a za završni rezultat se u 59. pobrinuo Piqué. Malaga je kraj utakmice dočekala s igračem manje, Luque je isključen u 86. minuti.

Barca i Real su, tako, nakon pet kola još bez pogrešnog koraka, s maksimalnih 15 bodova.

U derbiju ovog kola Sevilla je usred Baskije razmontirala Athletic. Teško je osvojiti bodove na gostovanju u Bilbau, međutim Sevilla je to učinila s lakoćom. Već nakon prvih 45 minuta gosti su imali kapitalnu prednost od tri pogotka razlike. Pogotke su postigli Renato, Negredo i Frederic Kanoute. Strijelac za konačnih 0:4 je u 75. minuti bio Navas.

Sevilla, koje je prije sezone najavljivala bornu za naslov, došla je do četvrte pobjede u pet utakmica čime drži korak s vodećim dvojcem.

Vrlo je uzbudljivo bilo u posljednjoj subotnjoj utakmici u kojoj su se susreli Valencia i Atletico koji je jako lose krenuo u sezonu. Pred 36 tisuća gledatelja na Mestalli gosti su poveli u samom pocetku dvoboja preko Sergia Aguera.

Valencia se pribrala nakon dvadesetak minuta i u samo dvije minute okrenula rezultat u svoju korist. U 25. minuti je izjednačio Pablo, dok je pogodak za vodstvo dvije minute poslije postigao najbolji igrač Valencije David Villa. Međutim, domaći nogometaši nisu uspjeli sačuvati pobjedu. U posljednjoj minuti utakmice pogodak za bod gostiju je postigao Maxi Rodriguez.