Bundesliga, 7. kolo, 26.09.2009, 18:30 h
Hamburger SV
Hamburger SV 1:0 Bayern
Bayern

Borna Rupnik • subota, 26.09.2009.

Posljednju subotnju utakmicu bundesligaškog programa igrali su HSV i Bayern, a pobjednika je odlučio hrvatski reprezentativni napadač, Mladen Petrić, postigavši jedini gol na susretu...

Drugi derbi sedmog kola Bundeslige odigrali su na hamburškoj Nordbank Areni HSV i Bayern. Mladen Petrić predvodio je napad domaćina, dok je Louis van Gaal u prvih jedanaest uvrstio Ivicu Olića, pri čemu je Danijel Pranjić ostao na klupi. Upravo je Petrić zaključio prvu akciju na susretu, no njegov je udarac otišao preko Buttovih vrata.

Bayern je na lagani pritisak HSV-a uzvratio fantastičnom akcijom Franka Riberyja i Arjena Robbena, no Nizozemca su od novog pogotka za Bavarce dijelili tek centimetri. Tada su gosti počeli preuzimati terensku inicijativu, ali nisu stvarali pretjerano izgledne prilike. S druge strane, u 26. minuti Boateng pronalazi Petrića, a hrvatski reprezentativac glavom promašuje okvir gola.

Priliku da zatrese mrežu svog nekadašnjeg kluba Olić je dobio nakon pola sata igre, međutim, ispriječio mu se Franz Rost. Potom je Butt u dva navrata sjajno obranio pokušaje Boatenga i Mathijsena te se na poluvrijeme otišlo s početnim rezultatom na semaforu.

I drugi je dio bolje otvorio HSV. Mathijsen nakon kornera loptu šalje pored gola, a Butt tek iz drugog pokušaja čisti prijetnju slobodnog udarca Mladena Petrića. Nije ni Olić ostao dužan svom reprezentativnom kolegi: u 57. minuti Bayernov napadač završava kombinaciju Riberyja i Schweinsteigera, ali sreća je bila na Rostovoj strani.

U 66. minuti Ivicu Olića zamijenio je Mario Gomez, što nije spriječilo nogometaše iz Hamburga da nastave opsjedati Bayernov gol, a Petrić se u međuvremenu istaknuo i jednim obrambenim potezom. Odlučujući trenutak utakmice zbio se u 72. minuti. Ze Roberto je probio lijevu stranu i poslao loptu do Petrića, koji je samo podmetnuo nogu za 1:0.

Jedinu pravu priliku za izjednačenje Bavarci su imali šest minuta prije kraja, ali je pogodak Miroslava Klosea poništen zbog zaleđa. HSV se ovom pobjedom vratio na vrh prvenstvenog poretka, a Bayern će nedjelju dočekati na šestom mjestu.