1. Hrvatska nogometna liga, 9. kolo, 26.09.2009, 17:30 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 500
Suci: Šime Bugarija (Bibinje), Damir Kraljević (Zadar), Goran Perica (Šibenik)

Mario Lešković • subota, 26.09.2009.

Zaprešićani su danas imali sve uvjete za dobar rezultat. Lijepo vrijeme, odlično pripremljen teren, suparnik po mjeri. Ali niti to danas nije bilo dovoljno i Inter je zabilježio i peti poraz zaredom, te će u slučaju pobjede Istre 1961 pasti još niže na ljestvici. Croatia je tek u devetom kolu ostvarila prvu pobjedu...

Miroslav Šarić
46'

Mislav Oršić
60'
5
Toni Golem
85'
Antun Palić
69'
27
Renato Pilipović
87'
9
Stjepan Jukić
90'
Nenad Gračan

Ni danas nije išlo. Iako trener Perković ima dobar izgovor, a to je da mu je nedostajalo pola momčadi, ipak ostaje žal za propuštenim bodovima. Ušli su premlako u utakmicu i samo zahvaljujući debitantu u redovima Croatije, Pokrajčiću, nisu već u četvrtoj minuti bili u zaostatku od dva pogotka.

Ono što je promašio Pokrajčić u drugoj minuti, isto nije ponovio u četvrtoj minuti Bošnjak, te je nakon centaršuta Celišćaka ostao sam na drugoj vratnici i lagano pogodio za vodstvo gostiju.

Nakon toga igrači Intera ostali su šokirani jer niti u najgorem snu nisu očekivali tako loš početak. Jednostavno do kraja prvog dijela nisu mogli uspostaviti ravnotežu u veznoj liniji te su gosti bez problema držali loptu u svom posjedu.

U nastavku, kada se očekivala Interova igra na "sve ili ništa", odmah novi šok. Na lijevoj strani Celišćak je primio loptu te uputio oštar prizeman udarac u dalji kut Brašnićevih vrata. Udarac je bio toliko jak da Brašnić nije uspio zaustaviti loptu, te su time gosti poveli s dva gola razlike.

Tada Perković mijenja dotad nevidljivog Boseca s mladim Oršićem i naredio svojim igračima opsadu gostujućeg gola. Takvi napadi sveli su se na duge lopte iz zadnje linije koje je bez problema ispucavala gostujuća obrana na čelu s vratarem Radošom.

Inter je do smanjenja vodstva stigao u 67. minuti kada je s lijeve strane centaršut uputio Krznar, a loptu si prsima smirio Gulić i hladnokrvno je plasirao pored Radoša.

Do kraja susreta Inter je nastavio s inicijativom, ali sve je to bilo jalovo, iako valja izdvojiti 88. minutu kada Dodo nakon udarca iz kuta glavom pogađa prečku, a najveću prigodu za izjednačenje imao je Budimir kada je u 92. minuti ostao sam na pet metara od gola. Nažalost, umjesto udarca glavom ili unutarnjim dijelom noge, odlučio se vanjskim dijelom noge uputiti udarac, ali nije uspio pogoditi niti okvir Radoševa gola.

Time je Croatia pomalo neočekivano došla do prve pobjede, a Inter je upisao peti poraz zaredom. Jedina dobra vijest za Zaprešićane je da je Delačeva mononukleoza ipak otkrivena u samom začetku te se očekuje povratak treninzima za minimalno dva do tri tjedna, čime će preskočiti reprezentativno okupljanje, ali ipak pauza neče biti duga kao što je to često kod ove bolesti.

Sudac današnje utakmice nije se iskazao u određenim situacijama za vrijeme utakmice, ali nije izravno utjecao na konačni rezultat, iako je gostima pokazao dva crvena kartona. Oba opravdano.