1. Hrvatska nogometna liga, 9. kolo, 26.09.2009, 20:30 h, Stadion Varteksa, Varaždin, gledatelja: 1000

Ivana Strahija • subota, 26.09.2009.

Susret u Varaždinu bio je daleko od onog kakvom su se nadali gledatelji, a posebno je slabo bilo u prvih 45 minuta. Na koncu je iz jedne nevjerojatne prilike zabio Tokić i donio Karlovčanima sva tri boda.

Matija Smrekar
65'
3
Danijel Radiček
81'
Niko Tokić
71'

Igor Pamić

Iznimno zatvoreni sustav 5-4-1 se trener Igor Pamić odlučio izvesti u Varaždinu, kao da je dobro znao da se Varteks takvoj igri ne zna suprotstaviti. Tako smo u prvom poluvremenu svjedočili izuzetno nezanimljivoj igri, u kojoj su se Karlovčani jako rijetko drznuli prijeći centralnu liniju, a udarce prema golu obje ekipe mogli smo nabrojiti na prste jedne ruke.

Malo više simpatija ipak su zaslužili domaći, koji su ipak pokušavali – nešto. U tim poluprilikama prednjači Hojski, koji je dobro razigravao za Gordana Vuka, ali ovaj nije mogao zbog agilnih gostujućih braniča naciljati dovoljno dobro. Mogli bismo spomenuti i Mumlekov slobodnjak s 20-tak metara, te neke udarce Golubara, ali daleko je to od igre za pobjedu.

Karlovčani pak misle prijetiti preko kontranapada, ali im to ne uspijeva. Mogli bismo opisati tek situaciju iz 25. minute, kad Lajtman jako dobro ubacuje, ali ispred Jerneića skače Golubar pa on ne može biti precizan.

U drugom poluvremenu još agresivniji Varteks i još obrambeniji Karlovac. U desetak minuta Varaždinci imaju par kornera, a pljesak publike dobio je i Smrekar, koji je nakon dugo vremena van travnjaka na terenu odmijenio G. Vuka.

U 70. minuti čak dva žuta kartona za Karlovčane. Osim Jerneića požutio je i Vukman, kojem je to ukupno treća javna opomena i neće moći igrati u idućem kolu protiv Zagreba. I dok se s tribina čulo "Bravo Štimac!", živce je izgubio i trener Karlovca Igor Pamić, pa ga je sudac Ljubičić udaljio s klupe.

U 80. minuti imamo još jednu priliku posumnjati u prosudbu suca Ljubičića. Korner izvodi Mumlek, a dohvaća je Sunara, kojem ona ispada. Situaciju koristi Škvorc i ulazi s njome u gol, ali sudac Ljubičić fućka prekršaj nad golmanom.

U posljednjim minutama malo su iz svoje obrambene zone krenuli i gostujući igrači, prilike iz kornera i slobodnjaka ima Zvonko Pamić, koji je očito zagrijavao svoje suigrače. Nevjerojatnu pobjedu, u 93. minuti utakmice, izvojevao je do tad neprimjetni Tokić, nakon ubacivanja Novinića. Tokića nije uspio zaustaviti Ivančić, kao ni Krklec, iznad čije je glave lopta proletjela u gol.

Teško je nakon ovakve utakmice pohvaliti bilo koga, a posebno goste, koji do zadnjih minuta nisu baš nešto odigrali. No što Varaždincima vrijedi posjed lopte kad s njome nisu znali, pa su zasluženo upisali četvrti poraz za redom. Očito je pred trenerom Besekom i igračima ozbiljan razgovor, a nešto će se morati promijeniti, jer je već sada poništen dobar učinak s početka prvenstva.